Prefabrik firması seçimi nasıl olmalı?

Prefabrik firması seçimi yaparken bazı noktalara dikkat etmek hayalinizdeki prefabrik evi daha kaliteli yaptırmanız açısından önemli.

Paylaş

Prefabrik firması seçimi yaparken bazı noktalara dikkat etmek hayalinizdeki prefabrik evi daha kaliteli bir şekilde yaptırmanız açısından önemli.

Prefabrik ev yaptırmayı düşünüyorsanız ilk dikkat etmeniz gereken konu prefabrik yapı firması seçimi olmalı. Türkiye’de birçok prefabrik yapı firması bulunuyor.

Bu firmaların büyük çoğunluğu İstanbul’da yer alıyor. Konut tercihinizi prefabrik yapılardan yana kullanacaksanız firma seçimine dikkat etmelisiniz.

Prefabrik  firması seçimi için firmanın geçmişine, referanslarına, fiyatlarına, satış öncesi ve sonrası desteğine dikkat etmenizde fayda var.

Yüzlerce prefabrik firması arasında bütçenize en uygun prefabrik evi kaliteli ve memnun kalacağınız şekilde inşa eden firma ile çalışmanız huzurlu ve sorunsuz yaşam için önemli.

Prefabrik firması seçimi yaparken dikkat etmeniz gerekenler

Prefabrik firmasının geçmişini araştırın. Ne zamandan beri prefabrik yapılar üretiyor?

Firmanın kurumsal sitesi var mı?

Referaslara göz atın. Ne tür prefabrik yapılar inşa edilmiş? Nerelerde yapılmış?

Müşteri ilişkilerini gözlemleyin. Size nasıl davranılıyor?

Şikayet sitelerinde firma hakkında şikayet olup olmadığına bakın. Müşteriler memnun mu? Prefabrik ev ile ilgili sorun yaşayan var mı? Genelde ne tür problemler yaşanıyor?

Firmaları yerinde ziyaret edin. Üretim merkezini görün. Demo prefabrik ev prefabrik villa modellerine bakın. İçine girin, gezin, malzeme kalitesine dokunun. Ustalardan yapılış ile ilgili bilgi alın.

Prefabrik ev fiyatları hakkında bilgi alın. Ödeme seçenekleri nasıl?

İndirim var mı, fiyata nakliye, sigorta, montaj, personel gideri dahil mi?

Sizin cebinizden hangi ücretler çıkacak? Kaç günde hazırlanacak?

İstediğiniz prefabrik ev modelleri yapılabilecek mi?

Prefabrik ev ile ilgili garantiler neler? Malzeme garantisi var mı? Teslim sonrası herhangi bir probleme karşı ne gibi garantiler var?