Prefabrik firmaları tanıtım ve reklam

Prefabrik firmaları için tanıtım ve reklam çalışmaları prefabrik ev yaptırmayı düşünen kitleye ulaşmak açısından büyük önem taşıyor.

Paylaş

Prefabrik firmaları için tanıtım ve reklam çalışmaları prefabrik ev yaptırmayı düşünen kitleye ulaşmak açısından büyük önem taşıyor.

Son yıllarda konut fiyatları hızla artıyor. Bunun farkında olan birçok içi ev ihtiyacını ucuz bir şekilde karşılamak için alternatif konut türlerine yöneliyor. Bu konut türlerinden biri de prefabrik ev ve prefabrik villa türleri oluyor.

Türkiye’de prefabrik yapı üretimi yapan birçok firma olsa da birçoğu medyada, internette görünür değil. Bu da daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmayı engelliyor. Türkiye’de hala prefabrik yapılara karşı ciddi bir önyargı var.

Bazı konut alıcıları prefabrik yapıları güvensiz, sadece yaz mevsiminde yaşanabilen yapı türü olarak algılıyor. Oysa yeni yapı sistemleri ile birlikte üretilen prefabrik evler her mevsim koşullarında yaşam için uygun.

İşte bu tür algıları kırmak için prefabrik firmalarının daha fazla tanıtım ve reklam çalışması yapmasına ihtiyaç var. Konut sektöründe genelde markalı projeler üreten inşaat firmalarının reklamları var. Prefabrik yapı sektörü Türkiye’de yıllardır ikinci plana atılmış durumda.

Prefabrik firmaları tanıtım ve reklam çalışmalarında nelere dikkat etmeli?

Prefabrik firmaları tanıtım ve reklam çalışmalarında doğru hedef kitleye ulaşmak için kurumsal bir web sitesi hazırlatmalı.

Prefabrik yapı firmaları arasında ciddi rekabet var. Google’da ilk sayfada yer almak için SEO çalışmalarına önem vermek gerekiyor.

Prefabrik ile ilgili içeriklerin yer aldığı emlak haberleri sitesi ya da ekonomi haberleri sitelerine banner reklam verebilir.

Firma, ürün ve hizmetler hakkında firma tanıtım yazısı hazırlatabilir ve internet sitelerinde yayınlatabilir.

Sosyal medyayı aktif olarak kullanarak prefabrik yapılara ilgi duyan kitleye ulaşılabilir.

Advertorial reklam çalışmaları yapabilir.

Eğer bir prefabrik firması sahibiyseniz ürün ve hizmetlerinize daire reklam ve tanıtım çalışmalarında Emlak Zamanı’nı düşünebilirsiniz.

www.emlakzamani.net’te banner reklam, tanıtım yazısı, advertorial reklam ile yer alarak potansiyel hedef kitlenin dikkatini çekebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için reklam@emlakzamani.net ya da 0545 456 40 76 no’lu telefondan (GSM&WhatsApp) bizlere ulaşabilirsiniz.