Prefabrik ev fiyatları daire fiyatlarından ucuz

Prefabrik ev fiyatları, prefabrik ev modelleri konut fiyatlarının hızla arttığı şu zamanda konut sahibi olmak isteyenlerin ilgisini çekiyor.

Paylaş

Prefabrik ev fiyatları, konut fiyatlarının hızla arttığı günümüzde konut sahibi olmak isteyenlerin en çok ilgilendiği konuların başında geliyor.

İstanbul gibi büyük şehirlerde satılık daire fiyatları oldukça yüksek. Bunun farkında olan tüketiciler barınma ihtiyaçlarını daha ekonomik bir şekilde çözmek adına prefabrik ev modelleri ile ilgili sıkça araştırma yapıyor.

Prefabrik evler, genelde İstanbul dışında köy ve kasaba statüsündeki yerlerde uygun fiyatından dolayı tercih ediliyor. Prefabrik evler ses, ısı, depreme dayanıklılık konularında uluslararası standartlara uygun bir şekilde inşa ediliyor.

İstanbul’da ortalama konut fiyatları 250-350 bin TL bandında seyrediyor. Esenyurt, Beylikdüzü, Sancaktepe gibi yeni gelişmekte olan bölgelerde 200 bin TL’nin altında konut bulunsa da fiyatlar hala oldukça yüksek. İstanbul’da satılık arsa stoku da oldukça az ve fiyatlar inanılmaz yüksek. Silivri, Çatalca ve Arnavutköy satılık arsa bakımından uygun gibi görünse de buralardan arsa satın alıp prefabrik ev yaptıran yok denecek kadar az.

Prefabrik ev fiyatları ucuz, 100-120 bin TL’ye müstakil ev sahibi olunabiliyor

Prefabrik ev yaptırmak için Trakya bölgesi şu aşamada uygun. 50-60 bin TL’ye bir arsa alındığı takdirde Prefabrik ev fiyatı da dahil ortalama 100-120 bin TL’ye müstakil bir eve sahip olmak mümkün. Prefabrik ev fiyatları 20 bin TL’den başlıyor 100-150 bin TL’ye kadar çıkıyor.

Prefabrik evler kısa sürede ve kolayca kurulabiliyor. İmar izni olan her bölgeye yasal izinler doğrultusunda inşa ediliyor. Prefabrik ev firmaları evlerin sadece yapım aşamasını gerçekleştiriyor. Bunun dışındaki tüm işlemler prefabrik ev yaptıran kişilere kalıyor. Evin yapılacağı bölge hangi belediyeye bağlıysa o belediyeden gerekli imar izni ve ev ruhsatı almak gerekiyor.

Prefabrik evler,  mevcut yerinden sökülerek başka bir alana kurulabildiği gibi istenilen boyutta ve modelde inşa edilebiliyor. Betonarme yapılar kadar çevreyi kirletmiyor. Dış cephe bakımından oldukça modern görünüyor.
Fiyat olarak ekonomik, çelik taşıyıcılar içerdiği için deprem yönetmeliğine uygun. Isıtma açısından normal daireler gibi doğalgaz ısıtma sistemi kurulabiliyor. Prefabrik evlerin ortalama ömürleri 30-40 yıl kadar oluyor.

Türkiye’de inşaat sektörü betonarme yapılar içeren konut projeleri oluştursa da pilot seçilecek bölgelerde prefabrik ev projeleri, prefabrik villa gibi yapı modelleri ekonomik fiyatlara konut sahibi kişilere sunulabilir. İstanbul’a yakın bölgeler prefabrik konut projeleri açısından oldukça elverişli.