Topkapı Evleri Sur Yapı konut projesi

Topkapı Evleri Sur Yapı tarafından 300 milyon TL yatırımla Topkapı'da 57 bin 500 metrekare alanda inşa edilecek.

Paylaş

Topkapı Evleri Sur Yapı tarafından 300 milyon TL yatırımla  Topkapı’da 57 bin 500 metrekare alanda inşa edilecek. Toplam inşaat alanına sahip projesinde 224 adet konut ve 29 ticari alan yer alacak.

Topkapı Evleri, avlu ve iç bahçe konsepti, az katlı mimarisi, avantajlı lokasyonu, alışveriş caddesi, ulaşım yakınlığı, peyzajı, sosyal donatıları ile ayrıcalıklı yaşam vadediyor.

Bir dönem ticarin merkezi olan Topkapı, günümüzde markalı konut projeleri ile adından söz ettiriyor. Ulaşım bakımından İstanbul’un en gözde lokasyonlarından biri olan Topkapı, yakın gelecekte ofis ve konut projeleri ile daha fazla değerlenecek.

Topkapı Evleri 224 konuttan oluşacak

Açıklamada projeye ilişkin görüşlerine yer verilen Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, proje için heyecanlı olduğunu belirterek, Topkapı’nın İstanbul’un beşinci kapısı olarak adlandırıldığını ve Osmanlı zamanından bu yana şehrin önemli merkezlerinden olduğunu aktardı.

Elmas, şu değerlendirmelerde bulundu: “Bir yandan da bölgedeki nitelikli konut ihtiyacı halen devam ediyor. İlçede artan otel, AVM ve ofis projesi yatırımları, bölgeye ulaşımın kolay olması, kamu yatırımları gibi etkenler de Topkapı’ya olan ilgiyi her geçen gün artırıyor. Kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiği bölgede geçmişte üzerinde fabrika olan iki araziyi birleştirip kentsel dönüşüm sürecinden geçirerek projemizi satış ve inşasına hazır hale getirdik. 224 konut içinde 1+1 44 adet, 2+1 73 adet, 3+1 80 adet, 4+1 ise 27 adet bulunuyor. Ayrıca 29 ticari alanın bulunduğu projemiz az katlı mimariye ve geniş yeşil alanlara sahip.”

Topkapı Evleri fiyatlar ne kadar?

Elmas, az katlı mimariye sahip, geniş yeşil alanların bulunduğu projenin iç avlu konsepti ile inşa edildiğini belirtti. Projede, otopark, süs havuzları, yürüyüş yolları, ahşap oturma alanları, köprüler, çocuk oyun alanları olacak. Pergola altı dinlenme alanları, iki adet yüzme havuzu, sauna alanları, fitness, çocuk oyun kulübü ve kafelerin yer aldığını bildirdi.

Elmas, projenin E-5’e, Atatürk Havaalanına, metrobüse, Marmaray’a ve metroya yakın olduğunu, Koç Üniversitesi Hastanesinin yanı başında yer alacağını aktardı.

Elmas, Topkapı konut projesinde tanıtıma özel peşin fiyatına sıfır peşinatla 60 ay faizsiz ödeme imkanı sunduklarını belirterek, şu bilgileri verdi:

“Ayrıca 120 ay yüzde 0,45 vade imkanı da sunuyoruz. Bölgedeki projelerin peşin fiyatına metrekareleri ortalama 9 bin 500 TL ile 10 bin 000 TL bandında. Biz,tanıtıma özel metrekare fiyatını 8 bin 500 TL olarak satışa çıkarıyoruz. İstanbul’un tarihi merkezlerinden olan Topkapı’da mükemmel deniz, İstanbul surları ve tarihi yarımada manzaralarına sahip bölgesinde hem yatırımcıya hem de oturumcuya hitap ediyoruz. Projemizin satışlarını ise Eyüp’te yer alan Axis İstanbul projemizin satış ofisinden gerçekleştiriyoruz.”

Elmas, Topkapı konut projesinde fiyatların 448 bin TL ila 2 milyon 315 bin TL arasında değiştiğini hatırlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir