X

TOKİ İstanbul projeleri hangi ilçelerde?

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi TOKİ İstanbul projeleri kapsamında 2016 yılı için İstanbul’da 7 bin 500 konut yapacağını açıkladı.

En yeni TOKİ İstanbul konut projeleri hangi bölgelerde gerçekleştiriliyor? Avrupa yakasındaki TOKİ evleri Başakşehir – Kayabaşı ve Küçükçekmece – Halkalı ve Gaziosmanpaşa bölgesinde yoğunlaşıyor.

Anadolu yakasındaki TOKİ evleri Tuzla ve Ümraniye’de yoğunlaşıyor. Anadolu yakasında Tuzla’da yaklaşık 5 bin evin yılsonuna kadar satışını gerçekleştirmeyi bekleyen TOKİ, kalan 2 bin 500 evin tamamını da Avrupa yakasında Kayabaşı, Esenler ve Gaziosmanpaşa’da satışa sunmayı planlıyor.

TOKİ İstanbul projeleri Anadolu Yakası

Maltepe 1. Etap Başıbüyük Projesi: İstanbul’un en merkezi ilçelerinden biri olan Maltepe’deki Toki evleri 300 konuttan oluşuyor. Kentsel dönüşüm kapsamında yenilenen konutların yapıcı firması Ak İnşaat. Proje henüz inşaat aşamasında.

Ataşehir İlçesi Şerifali Çiftliği Projesi: Konut + sosyal donatı kapsamında tasarlanan Toki Ataşehir projesi 312 konuta sahip. Yapımcı firması Karakoç İnşaat olan Toki konutlarının kapıcı daireleri de mevcut. 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri olan evler (net) 88-105 metrekare arasında değişen ölçülere sahip. 180 ay vade ile satışa sunulacak olan  dairelerin fiyatları  72.000-97.500 TL arasında değişiklik gösteriyor. Proje henüz inşaat aşamasında.

Tuzla İlçesi Orhanlı Mahallesi 232 Adet Konut Projesi: Toki Tuzla evleri 2+1 ve 3+2 seçenekleri olan 232 konuttan oluşuyor. Kentsel dönüşüm kapsamında hazırlanan proje inşaat aşamasında.

Tuzla Emlak Konutları 1. Etap 1.Kısım Projesi: Emay İnşaat tarafından Tuzla’da inşasına başlanan proje 18 blok, 666 konut, 8 ticari ünite ve sosyal tesislerden oluşuyor. 2+1 ve 3+1 daire  seçenekleri bulunan evlerin ölçüsü 84 metrekare ile 118 metrekare arasında değişiyor. Projenin inşası tamamlandı.

Ümraniye 100 Konut Projesi: Doğa İnşaat tarafından gerçekleştirilen projede 100 konut mevcut. Projenin inşaatı bitmiş durumda.

Tuzla 1.Bölge 760 Konut Projesi: Makek İnşaat ve Hasan Ekşi İnşaat tarafından kentsel dönüşüm kapsamında gerçekleştirilen projede 760 konut mevcut. Projenin inşası tamamlandı.

TOKİ İstanbul projeleri Avrupa Yakası

Başakşehir İlçesi Kayabaşı 919 ada 6 parsel 4.Etap Projesi: Toki Kayabaşı 4. Etap projesi konut ve sosyal donatılar kapsamında 435 adet konut ve 29 ticari dükkanı içeriyor. Yapımcı firması Seç Yapı İnşaat olan proje henüz inşaat aşamasında.

Küçükçekmece Halkalı Projesi: Tek-Art İnşaatın yapımcılığını üstlendiği kentsel dönüşüm projesi 912 konuttan oluşuyor. Konutların inşası tamamlandı.

Küçükçekmece Halkalı (182/1) 2. Kısım Projesi: Tek-Art İnşaat tarafından yapılan projede 182 konut, ilköğretim okulu, ticaret merkezi ve spor salonu mevcut. Proje kentsel dönüşüm için yapıldı ve inşası tamamlandı.

Küçükçekmece Halkalı (182/1) 3. Kısım Projesi: Tek-Art İnşaat tarafından kentsel dönüşüm kapsamında yapılan proje 1152 konuttan, sosyal donatı ve ticaret merkezinden oluşuyor. Projenin inşası tamamlandı.

Esenler İkitelli 1. Etap: Alt gelir grubu için satışa sunulan proje Delta İnşaat tarafından gerçekleştirildi. 678 konutluk Toki evlerinin inşası tamamlandı.

 

Kategoriler: Konut projeleri
emlakzamani: