Sur Yapı Antalya kentsel dönüşüm projesi

Sur Yapı Antalya kentsel dönüşüm projesi kapsamında Kepez-Santral bölgesinde 1 milyon 300 bin metrekarelik alanda 19 bin konut inşa edecek.

Paylaş

Sur Yapı Antalya kentsel dönüşüm projesi kapsamında Kepez-Santral bölgesinde 1 milyon 300 bin metrekarelik alanda 19 bin konut inşa edecek.

Kentsel dönüşüm tüm süreçlerinde geri dönüşüm metoduyla çalışılıyor. Araziden çıkarılan hafriyat geri dönüştürülerek proje yapımında kullanılacak.

Günde ortalama bin 800 ton molozun dönüştürüldüğü projede toplam 260 bin metrekare de yeşil alan bulunacak. Proje arazisinde bulunan 10 bin 764 adet ağaç korunarak, peyzajda kullanılacak.

Bölgede yaşayan sokak hayvanları için ise bir yaşam alanı oluşturulacak. Antalya projesinin ön talep döneminde yatırımcılar, öncelikli seçme fırsatına ve bu dönemin avantajlı fiyatlarından yararlanma fırsatına sahip olacak.

Projede yaklaşık 19 bin konut yer alıyor, bunlardan yaklaşık 5 bini hak sahiplerinin konutları olacak. Projede konutların yanı sıra kültürel alanlar, dev şehir parkı, sağlık tesis alanları, eğitim alanları, camiler, ofisler ve ticari alanlar bulunacak.

Sur Yapı Antalya kentsel dönüşüm projesi için talep yoğun

Projede bir dönüşüm tesisi kurulacak ve oradan çıkan molozlar dönüştürülüp yolların altyapılarında dolgu malzemesi olarak kullanılacak. Böylece çevresel atıkların oluşmayacak.

Ayrıca arazide bulunan 10 bin 764 ağacın da sökülüp, markalanarak fidanlıkta muhafaza altına alındı. Koruma altına alınan 5 bin 135 zeytin, 2 bin 888 narenciye, bin 767 nar ağacı ise peyzajda kullanılacak.

Öte yandan proje alanından çıkan 114 ton odun ve ahşap, yakacak olarak ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Bu anlamda örnek ve çok çevreci bir kentsel dönüşüm meydana gelmiş olacak.

Antalya, İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Eskişehir, Konya, Afyon, Isparta, Balıkesir’in de aralarında bulunduğu toplam 24 ilden şimdiye kadar yoğun talep aldık.

Antalya özelinde ise Muratpaşa (Merkez), Kepez, Konyaaltı ve Manavgat başta olmak üzere 13 farklı ilçeden talep var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir