Strada Bahçeşehir Akzirve konut projesi

Strada Bahçeşehir Projesi Akzirve Gayrimenkul tarafından Başakşehir'de hayata 105 bin metrekarelik bir alanda inşa ediliyor.

Paylaş

Strada Bahçeşehir Projesi Akzirve Gayrimenkul tarafından Başakşehir’de hayata 105 bin metrekarelik bir alanda inşa ediliyor.

Akzirve Gayrimenkul, Bahçeşehir’de inşa edeceği 1.5 milyar TL değerindeki yeni projesini tanıttı. Strada Bahçeşehir projesi, 3 etaptan meydana geliyor.

2 bin 500 konutluk Strada projesinde 100’ün üzerinde bağımsız bölümünden oluşan ticari alanlar yer alıyor. Tasarımı ünlü mimar Bünyamin Derman’ın yaptığı Akzirve Bahçeşehir projesinin 747 konutluk ilk etabı satışa çıktı. Ön talep aşamasında yaklaşık 100 konut rezerve edildi. Akzirve Strada’nın yüzde 45 oranında yatırımcısına kazandırması bekleniyor.

İstanbul Bahçeşehir’de hayata geçecek olan proje, 105 dönüm arsa üzerinde 350 bin m2 inşaat alanıyla tamamlanacak.

Toplamda üç etapta bitirilmesi planlanan projenin 747 konutluk ilk etabının Aralık 2018’de tamamlanması öngörülüyor. Projenin ikinci ve üçüncü etaplarının ise birer yıl arayla bitirilmesi planlanıyor.

Projede bir alışveriş caddesinin bulunacağını belirten Akzirve Gayrimenkul & Yatırım CEO’su İbrahim Maasfeh, “Projemize İtalyanca’da cadde anlamına gelen Strada adını verdik ve projemiz içerisinde yer alan caddeyi herkesin faydalanabileceği bir yaşam alanı haline getirdik. Cadde üzerinde birbirinden kaliteli markalar, restoranlar, kafeler, marketler ve günlük hayatı kolaylaştıracak ticari alanlar olacak” dedi.

Strada’daki konut fiyatlarının KDV dâhil 240.000 TL’den başlayacağını belirten Maasfeh, yatırımcılara %1 peşinat ve peşin ödemede %10 indirim avantajı tanıdıklarını ifade etti. Akzirve ayrıca şirket finansmanı kapsamında 40 aya varan vade seçeneğini sunuyor.

Strada Bahçeşehir yatırımcısına kazandıracak

Bahçeşehir, son yıllarda İstanbul’un en çok prim yapan bölgelerinden biri olarak öne çıkıyor. Giderek artan değeriyle yatırımcıların ilgisini çeken bölgede 2011 yılında metrekare birim fiyatları 1.000 TL ila 1.500 TL civarındaydı.

Şu anda 4 bin TL’lere kadar çıkabiliyor. Bölge, 3. havalimanı ve bağlantı yolları, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne yakınlığıyla yatırım açısından avantajlar sunuyor. Ayrıca Kanal İstanbul projesinin güzergahında da yer aldığı için daha da ilgi çekiyor.

Akzirve Gayrimenkul tarafından inşa edilen Akzirve Strada Bahçeşehir projesi 105 bin metrekarelik alanda 3 etap şeklinde tasarlandı. Projenin ilk etabı 8 blokta 747 konuttan oluşuyor. 350 bin metrekare inşaat alanına sahip projede konutların yanı sıra 100’ün üzerinde cadde mağazaları yer alıyor. Strada’da 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 tipinde daireler yer alıyor.