Siltaş Marina konut projesi Pendik’te yükseliyor

Siltaş Marina konut projesi Pendik'te Siltaş Yapı tarafından sahil şeridinde marinanın karşısında kentsel dönüşüm projesi olarak hayata geçiriliyor.

Paylaş

Siltaş Marina konut projesi Pendik’te Siltaş Yapı tarafından sahil şeridinde marinanın karşısında kentsel dönüşüm projesi olarak hayata geçiriliyor.

Pendik kentsel dönüşüm projesi olarak hayata geçirilen Siltaş Marina, toplam 8 bin metrekare üzerinde 20 katlı iki bloktan oluşuyor. 2+1’den 4+1’e kadar çeşitli büyüklük ve özellikte 200 konut, 4 ticari ünite ve sosyal yaşam alanlarından oluşuyor. 7 bloku yıkarak yerine sadece 2 blok inşa edilen projenin yüzde 70’ini sosyal donatı ve peyzaj alanlarına ayrıldı. Marmara’nın kıyısında, adaların karşısında, kapanmayacak panoramik deniz manzarası ile dikkat çeken Siltaş Marina’da konutların tamamı denizi görebiliyor.

Siltaş Marina tüm ulaşım alternatiflerinin kesişim noktasında

Kara, deniz, hava yolu ve raylı sistem gibi pek çok farklı ulaşım alternatifinin kesişim noktasında yer alan Siltaş Marina’nın konumu ile ilgili bilgi veren Murat Özdemir, “Projemiz Pendik sahile 1,5 dakika, Pendik Marina’ya 2 dakika, metroya 3 dakika, yüksek hızlı trene ve İDO Pendik Terminali’ne 5 dakika, Sabiha Gökçen Havalimanı’na 13 dakika ve üçüncü köprü bağlantı yoluna 17 dakika mesafede konumlanıyor. Deniz taksi ve deniz otobüsüyle ulaşım imkanı sayesinde zamandan tasarruf sağlayan projemiz, teknesi ve yatı olanlar için de eşine az rastlanır bir konfor sunuyor. Yakın zamanda teknoloji ve inovasyon konusunda Türkiye’nin Silikon Vadisi olmaya hazırlanan Teknopark’a 15 dakika mesafede bulunan Siltaş Marina; birçok AVM, eğitim kurumu, kamu kurumu ve hastanenin yanı başında yer alıyor. Lokasyonu sayesinde pilotlar, hostesler, avukatlar, öğretim görevlileri, şirketlerin orta ve üst düzey yöneticilerinden yoğun ilgi görüyor ” şeklinde konuştu.

Siltaş Marina ’da uygulanacak LifeX Konsepti

Siltaş Yapı’nın ilk kez Siltaş Marina’da hayata geçireceği ve gelecek tüm projelerinde bölgenin ihtiyaçları ve beklentiler doğrultusunda daha da zenginleştirerek uygulayacağı LifeX Konsepti hakkında bilgi veren Murat Özdemir, “Bu konsept ile standart sosyal donatılardan farklı olarak yaşama ekstra konfor, kolaylık ve keyif katan pek çok unsuru bir arada sağlayarak sadece bir ev değil, komple bir yaşam alanı sunuyoruz” dedi.

LifeX Konsepti içinde en çok ilgi gören sosyal donatılardan birinin proje sakinlerinin evlerine gelen misafirlerini beş yıldızlı otel konforunda ağırlayabilecekleri misafir süiti olduğu belirtildi. Murat Özdemir, “Bu sayede Siltaş Marina’lılar kalabalık misafirlerini nasıl rahat ettireceklerini dert etmeden sevdiklerinin projenin ortak alanı içinde yer alan deniz ve adalar manzaralı lüks misafir süitinde konaklamalarını sağlayabilecekler” diye konuştu.

Siltaş Marina akıllı evler 

Uygulanan LifeX Konsepti hakkında detaylı bilgi veren Murat Özdemir sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu özel konseptimiz içinde ebeveynlerin çocuklarını güvenle emanet edebileceği kreş, yüksek ses yalıtımı sayesinde çevreye rahatsızlık vermeden istenilen enstrümanın çalınabileceği ve eğitim alınabilecek müzik odası, proje sakinlerinin aileleri ve arkadaşlarıyla geniş ekranda film ve maç izleyebilecekleri ya da konsolda oyun oynayabilecekleri cep sineması öne çıkıyor. Akıllı ev sistemi altyapısının bulunacağı projemizde; yeşil enerjiyle çalışan elektrikli araçlar için e-şarj istasyonu, kitap ve kahve keyfini bir arada sunan cafe kütüphane, dört mevsim yüzme imkanı bulunan yüzme havuzu, fitness salonu ve sauna da yer alıyor. Yürüyüş ve bisiklet parkuru, çocuk parkı ve basketbol sahasının yanı sıra proje sakinlerinin temel ihtiyaçlarına cevap vermesi hedeflenen ticari üniteler de bulunuyor.”

Siltaş Marina ambulansın girebildiği otopark var

Yüksek ağaçlarla ferahlık hissi oluşturan peyzaj düzenlemesi ile insana ve doğaya dost bir proje olarak tasarlandı. Murat Özdemir, Siltaş Marina’da, başta çocuklar olmak üzere proje sakinlerinin rahatı ve güvenliği için site içi araç trafiğine izin vermeyen kapalı otopark bulunduğunu belirtti. “Projemizde ambulansın girebildiği otoparka ek olarak bloklarda sedye taşınabilen asansörler de bulunuyor” dedi.

Adalar manzaralı balkonları ve terasları ile Siltaş Marina, “7/24 güvenlik hizmeti ve kapalı devre kamera sistemi tarafından korunacak. Siltaş Marina’yı, yüksek deprem standartları ve deprem yönetmeliğine uygun olarak radye temel ve betonarme karkas sistemi ile inşa edilecek.

Siltaş Marina konut fiyatları lansmana özel indirim ve sıfır faiz

Siltaş Marina’nın lokasyonu, tüm daireler için geçerli kapanmayacak deniz manzarası, LifeX Konsepti gibi özellikleri ile ön satış döneminde yoğun ilgi gördüğü. Siltaş Yapı Satış ve Pazarlama Koordinatörü Erdinç Tunç, şu açıklamalarda bulundu; “Projemizde 52 adet açık ve kapalı mutfak alternatifleri bulunan 2+1, 140 adet 3+1 ve 8 adet 4+1 daire bulunuyor. Metrekare fiyatları 7.500 TL’den başlayan Siltaş Marina’da daire tiplerine göre başlangıç fiyatlarını KDV dahil olacak şekilde; 2+1 daireler için 595 bin TL, 3+1’ler için 895 bin TL ve 4+1’ler için 1 milyon 270 bin TL olarak belirledik. Lansman dönemine özel kampanyamız kapsamında peşin alımlarda yüzde 10 indirim ve 60 ay sıfır faiz fırsatı sunuyoruz. Yüksek prim hedefi ile yatırımcılar için de cazip bir proje olan Siltaş Marina’yı Mayıs 2020’de teslim etmeyi planlıyoruz. Şu an gayrimenkul yatırımı için fırsat dönemindeyiz. Şimdi Siltaş Marinalı olanlar, yakın gelecekte çok karlı çıkacak.”