Greenox projesi Kağıthane’de yükseliyor

Greenox Urban Residence projesi İstanbul Avrupa yakasında Kağıthane ilçesi sınırlarında Aycan&Feres ortaklığı ile inşa ediliyor.

Paylaş

GREENOX, İstanbul Avrupa Yakası’nın merkezinde, iş yerlerinin, finans ve alışveriş merkezlerinin konumlandığı Büyükdere Caddesi’ne yürüme mesafesinde yer alıyor.

Büyükdere Caddesi, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü (Boğaziçi) ve FSM köprü yollarının ve şehrin 4 yanına uzanan ana arterlerin kesişme noktasında bulunuyor. Proje Aycan&Feres ortaklığı imzası taşıyor.

27 katlı tek blok halinde yükselen projede yan cephelerinde 56 ve 53 metre yüksekliğindeki dikey bahçeler yer alıyor. Proje böylece Avrupa’nın en yüksek yeşil duvarlarınada ev sahipliği yapıyor.

Dairelerin alanlarının 55 metrekare ile 92 metrekare arasında farklılık gösterdiği proje Türkiye’nin İlk ve Tek Dikey Ormanı olma özelliği taşıyor.

Greenox Residence projesi LEED Gold adayı

GreenoxUrban Residence projesi “Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik (LEED)” Gold adayı.
İstanbul’da ve ülkemizde, tüm kent peyzajlarını etkileyecek bir dönüşüm sürecini de başlatacak olan Türkiye’nin ilk ve tek dikey ormanı Greenox Urban Residence, yan cephelerinde 56 ve 53 metre yüksekliğindeki yeşil duvar uygulamaları ile Avrupa’nın en yüksek dikey yeşil duvarlarına da ev sahipliği yapıyor.

GREENOX Urban Residence şehrin tam merkezinde; İstanbul’a yeni akciğerler kazandıracak ve çevresindeki biyo-ekolojik çeşitliliği artıracak.

Projede yağmur suyu depolanarak sulamada kullanılıren gri su arıtma ve depolama sistemiyle de sudan tasarruf edilecek. Projede güneş enerjisinden de faydalanılacak.

Greenox UrbanResidence, Avrupa Yakası’nın merkezinde, finans merkezlerinin, iş yerlerinin ve alışveriş mekanlarının konumlandığı Büyükdere Caddesi’ne 5 dakika yürüme mesafesinde yer alıyor. 4.Levent metro durağına 5 dakika yürüme mesafesinde; araba ile FSM Köprüsü, Boğaziçi Köprüsü’ne 8 dakika uzaklıkta olan proje;Beşiktaş İskelesi’ne ise 15 dakikalık bir mesafede yükseliyor.

Greenox Urban Residence’ta1+1 dairefiyatları 390 bin TL’den başlayarak 664 bin TL’ye kadar yükseliyor.

GreenoxUrban Residence’ın terasında yüzme havuzu, güneşlenme terası, vitamin bar, barbekü alanı, seyir terası, fitness salonu, sauna, buhar odası, şok duşu, soyunma odaları; giriş katında resepsiyon, karşılama avlusu, etkileşim avlusu, concierge, toplantı salonu, çalışma odası, misafir suitleri, cafe, müzik ve oyun odaları, eğlence odası ve cep sinemasıgibi sosyalleşme alanları yer alıyor.

2017 yılının Eylül ayında teslim edilmesi planlanan proje, 17 katlı tek blokta 170 konuttan meydana geliyor.Projede alanları 50 ila 97 metrekare arasında değişen 1+1 ve 2+1 daireler yeralıyor.