Ferko Line projesi Kağıthane’de yapılıyor

Ferko Line projesi Ferko İnşaat tarafından İstanbul Kağıthane'de otel ve ofis birimi olarak hayata geçiyor.

Paylaş

Ferko Line projesi Ferko İnşaat tarafından İstanbul Kağıthane’de otel ve ofis birimi olarak hayata geçiyor.

120 milyon dolarlık toplam yatırım bedeli olan projeyi 2018’in son çeyreğinde tamamlanacak olan Ferko Line, üç ofis bir de Four Points by Sheraton’ın bulunduğu toplam dört bloktan oluşuyor.

Kağıthane’nin merkezinde, ana caddeye 300 metrelik cephede yükselecek. 24 ayda tamamlanması planlan projede yer alan ofis bloklarının lobi ve benzeri ortak alanları Alman mobilya markası Walter Knoll tarafından tasarlanacak.

Ferko Line projesi 173 oda kapasiteli otel, 231 adet ofis ve 48 dükkandan oluşuyor. Ferko Line’da, tavan yüksekliği 3.65 metre olan 166 metrekareden 1.624 metrekareye kadar ofis seçenekleri yer alacak.

Ferko Line Kağıthane projesi değerli bir lokasyonda

20.436,22 metrekare alanda inşa edilecek Ferko Line projesi Kağıthane’de dikkat çeken bir iş merkezi olmayı hedefliyor. Markalı proje üreticisi Ferko İnşaat imzası ile hayata geçirilen Ferko Line projesi İstanbul Kağıthane’de yükselecek.

Proje kapsamında otel, 12 kattan oluşan 4. blokun tamamında hizmet verecek. Four Points by Sheraton, 173 oda, 7 toplantı salonu ve 688 metrekare genel kullanım alanına sahip olacak. Konaklama, özel toplantılar için tasarlanan lüks salonlardan oluşacak.

Bölgedeki sanayi alanlarının, imar planlarındaki değişiklikler sonucu kent merkezi dışına taşınması ile Kağıthane’nin cazibesinin arttı.

Seyrantepe metrosu ve tünel inşaatının da bunda etkisi büyük. Bölgeye olan ulaşımı daha da rahatlatacak ve 2018’de açılması planlanan Mahmutbey-Mecidiyeköy metro hattı Kağıthane’nin değerini artıracak.

2018 yılında hizmete girecek Kağıthane-Mahmutbey Metro İstasyonunun Kağıthane durağına sadece 1 km mesafede bulunan proje bölgeye ve projeye dahil olacak markalara prestij katacak.

Kağıthane projesinde fiyatlar da belli. Ticari alanların metrekare satış fiyatı 9 bin dolar ila 12 bin dolar arasında farklılık gösterirken ofislerin metrekare satış fiyatı ise 11.750 TL’den başlayacak.