Elite Concept konut projesi Fikirtepe’de

Paylaş

Elite Concept Şua İnşaat tarafından Kadıköy Fikirtepe’de kentsel dönüşüm projesi olarak hayata geçiliriyor.

Kentsel dönüşüm dendiğinde ilk akla gelen yerlerden biri olan Kadıköy Fikirtepe birçok yeni konut projesine ev sahipliği yapıyor.

24 bin metrekare alan üzerine inşa edilen kentsel dönüşüm projesi toplam 785 adet daire ve 26 ticari birimden meydana geliyor. Projenin 10 bin metrekare yeşil alanlara ayrılmış durumda.

İnşaat çalışmalarının başladığı Fikirtepe kentsel dönüşüm projesinde daire teslimlerinin 2018 yılının ilk yarısında yapılması planlanıyor. Proje E-5’in yanı başında, metro, metrobüs, TEM Otoyolu, Üsküdar ve Kadıköy’e yakın mesafede konumlanıyor.

Elite Concept projesi 2018’de teslim

Elite Concept konut projesi 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tiplerinde dizayn edildi. Projede yer alan dairelerin alanları 66 metrekare ile 220 metrekare arasında değişiklil gösteriyor.

Yüzde 90 cam panoramik cephe mimarisine sahip olan Elite Concept projesinde daireler Marmara Denizi, Adalar, Tarihi Yarımada ve Çamlıca manzarasına hakim olarak yükseliyor.

Akıllı ev sistemine sahip olan Fikirtepe konut projesinin yüzde 75’i sosyal donatı ve peyzaj alanına ayrılmış durumda. Doğaya dost olarak inşa edilen projede gri su arıtma sistemi ve güneş enerjisi sistemi bulunuyor.

Adnan Kazmaoğlu Mimarlık imzası taşıyan konut projesinde ön talep süreci devam ediyor. Ruhsatı alınan Elite Concept projesinde daire fiyatları ve ödeme koşulları ile ilgili ayrıntılar henüz açıklanmadı. Projede teslimlerin 2018’de yapılması öngörülüyor.