E5 Meydan projesi Sefaköy Küçükçekmece’de

E5 Meydan projesi, Küçükçekmece Kartaltepe Mahallesi'nde 20 bin 776 metrekare arsa üzerinde konut ve ticari alan şeklinde inşa edilecek.

Paylaş

E5 Meydan projesi, Küçükçekmece Kartaltepe Mahallesi’nde 20 bin 776 metrekare arsa üzerinde konut ve ticari alanlar olacak şekilde inşa edilecek.

Konut yatırımı ve konut projeleri bakımından İstanbul’un  en değerli ilçelerinden biri olan Küçükçekmece’de yatırımlar hız kesmiyor. Küçükçekmece’nin en değerli noktalarından biri olan Kartaltepe’deki dev arazi büyük bir projeye ev sahipliği yapacak.

Florya ile Sefaköy’ü birleştiren lokasyonda konumlanan E5 Meydan adlı proje 20 bin 776 metrekare arsa üzerinde yükseliyor.

E5 Meydan Sefaköy Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Küçükçekmece Kartaltepe Mahallesi’nde arsa sarışı karşılığı gelir paylaşım modeliyle Şubat ayında satışa sunulan arsayı Torkam İnşaat-Nar Kentsel Ortaklığı almıştı.

E-5 Otoyolu’nun yanında bulunan 20 bin 776 metrekarelik arsa “E5 Meydan” adıyla hayata geçiriliyor. E5 Otoyolu’nun yanında yer alan arazinin, Sefaköy Metrobüs durağı ile toplu ulaşım hattının kesiştiği noktada yer alacak projenin ulaşım yollarına yakın olması, bölgenin çeşitliliği, alt yapısı tamamlanmış bölgede bulunması yatırımcılar için de fırsat sunacak.

E5 Meydan merkezi konumda

E5 Meydan projesi yakınındaki üniversiteler ve yanındaki transfer merkezi nedeniyle bölgede yoğun yaya sirkülasyonu da bulunuyor. Bu alan ticari kabiliyeti çok yüksek bir konumdadır. Arsa üzerinde geliştirilecek proje, yeni istihdam sağlayıp bölgenin gelişimine katkı sağlayacak.

E5 Meydan projesinin İstanbul’un en değerli lokasyonunda yer alıyor. Florya, havalimanı, E5, Sefaköy bileşenlerini içinde barındıran proje alanı günlük 2 milyon kişilik yolcu kitlesiyle iç içe konumda.

Proje İstanbul’un en önemli, Avrupa Yakası’nın ise en avantajlı ulaşım merkezlerinden birinden olacak. E5, Atatürk Havalimanı, Metrobüs ve Tramvay’ın yanı sıra yakın zamanda hayata geçirilecek Metro ve Havaray’a komşu konumuyla yüksek yatırım potansiyeli taşıyor.

Yeni proje Küçükçekmece Kaymakamlığı, Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Arel Üniversitesi’ne komşu konumda bulunuluyor.

E5 Meydan bölgenin gelişmesini sağlayacak

TOKİ Başkanı M.Ergün Turan, E5 Otoyolu’nun yanında yer alan arazinin, Sefaköy Metrobüs durağı ile toplu ulaşım hattının kesiştiği noktada bulunduğunu belirtti. Turan, “Arsamızın ulaşım yollarına yakın olması, bölgenin çeşitliliği, alt yapısı tamamlanmış bölgede bulunması yatırımcılarımız için yeni bir fırsat sunacak” dedi. Turan, arsanın merkezi konumda olması nedeniyle ihaleye ilginin yoğun olduğunu söyledi.

Ergün Turan, arsanın yakınındaki üniversiteler ve yanındaki transfer merkezi nedeniyle bölgede yoğun yaya sirkülasyonu olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “Bu alan ticari kabiliyeti çok yüksek bir konumdadır. Arsa üzerinde geliştirilecek proje, yeni istihdam sağlayıp bölgenin gelişimine katkı sağlayacaktır.”

Torkam İnşaat, 25 yıldır inşaat ve yapı sektöründe faaliyet gösteriyor. Şirket bugüne kadar grup şirketleri nezdinde tamamlanan ve devam eden konutlar, rezidans daireler, ticari üniteler, alışveriş merkezleri ve okul projeleri gerçekleştirdi. Bu projeler 1 milyon metrekare inşaat alanı ile 1 milyar dolar yatırım hacmine ulaştı.

Projenin ortağı olan Torkam İnşaat’ın diğer projeleri Temaşehir Konya, Vaditepe Bahçeşehir, Konakkale Bosphorus, Konakkale West, Merkez Kayaşehir ve Ergene Vadisi.

www.emlakzamani.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir