Büyükyalı İstanbul projesi Kazlıçeşme’de

Büyükyalı İstanbul projesi Emlak Konut GYO arazisi üzerinde Zeytinburnu Kazlıçeşme sahil yolunda hayata geçiriliyor.

Paylaş

Büyükyalı İstanbul projesi Emlak Konut GYO arazisi üzerinde Zeytinburnu Kazlıçeşme sahil yolunda hayata geçiriliyor.

4.2 milyar liralık rekor fiyatla Cumhuriyet tarihinin en yüksek hasılat paylaşımlı gayrimenkul ihalesi olarak tarihe geçen Büyükyalı İstanbul projesi satışa çıktı.

Emlak Konut GYO arazisi üzerinde Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün İnşaat ortaklığıyla Kazlıçeşme sahil yolunda hayata geçirilecek ve bin 404 konuttan oluşan projenin ilk etabında 560 ünite satılacak.

Karma bir proje olarak tasarlanan Büyükyalı İstanbul projesinde 364 adet rezidans, 572 adet konut, 57 adet ticari bulunacak. Büyükyalı İstanbul projesindeki konutlarda 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 tipindeki daire seçenekleri yer alacak.

Projede metrekare fiyatlarının 13- 15 bin TL’den başlayıp 23-25 TL’ye kadar çıktığına işaret eden Akbalık, daire fiyatlarının ise 1 milyon TL’den başladığını kaydetti. Büyükyalı’da 75 ile 450 m2 arasında daire seçenekleri sunuluyor.

Büyükyalı İstanbul projesi Marmaray Zeytinburnu durağı ve İstanbul’un Asya ile Avrupa Yakası’nı denizin altından tüp geçitle birbirine bağlayarak motorlu araçlara geçiş olanağı sağlayacak Avrasya Tüneli’nin kesişme noktasında yer alıyor. 2016 yılı sonunda, Büyükyalı’da yaşam başlamadan önce tüm ulaşım akslarının birbirine entegre olması planlanıyor.

Sahil yolunda şu anda devam eden çalışmalar tamamlandığında, yol 8 şeride çıkarak bölgedeki trafiği rahatlatacak, semti tüm şehre entegre edecek. Böylece Kazlıçeşme, dünyadaki örneklerde olduğu gibi gün geçtikçe değer artışı kaydeden bir bölge haline gelecek. Ayrıca teknelerle denizden ulaşım imkanı sunulacak. Bu projelerin diğerlerine göre yüzde 43 daha fazla prim yaptığı belirtiliyor.

Büyükyalı İstanbul 4 mahalleden oluşuyor: Büyükyalı Bahçe Kapı Evleri, Büyükyalı Kemer Kapı Evleri, Büyükyalı Deniz Kapı Evleri ve Gün Kapı Evleri / Ofis. Ayrıca Taş Meydan’da aslına uygun olarak restore ettiğimiz tarihi binalarımızda; kültür ve sanat merkezi, moda tasarım atölyesi, müzik okulu, çocuk kulübü, restoranlar ve tasarım butikleriyle loft mekânlar bulunuyor.

Büyükyalı İstanbul sosyal donatılar ve tarihi alanlarla dikkat çekiyor

Büyükyalı sakinlerinin evlerinden çıktıklarında yürüyerek ulaşabilecekleri canlı, renkli ve yemyeşil meydanlar, birçok sosyal ve sanatsal aktiviteyi içinde barındırıyor.

Çarşı, otel, kültür merkezi, restoran, yuva gibi farklı mekânların karma kullanımıyla değişik yaş ve zevklere sahip insanları bir araya getirerek, 4 mahallesi ile sıcak bir semt hayatı sunuyor.

Aslına uygun restore edilecek tarihi yapılar, kültür ve sanat merkezi, moda tasarım atölyesi, müzik okulu, çocuk kulübü, restoranlar ve tasarım butikleriyle, özel dükkanlar, dünyadan seçme lezzetleriyle kültürel ve sosyal aktivitelerle canlanarak, günlük hayatın bir parçası haline geliyor.

Çocuklar için spor kursları, oyuncak müzesi, etüd merkezi, sanat atölyeleri, özgürce, güvenle oyun oynayabilecekleri yemyeşil bahçeleriyle Büyükyalı, miniklere de iyi yaşamın kapılarını aralıyor.

Tarihi Yapılar Büyükyalı’da Yeniden Hayat Buluyor! Tarihi binaların zamansız ruhunu, özenle yapacağımız bir restorasyonla Büyükyalı’nın her metrekaresinde hissedeceksiniz.

Su Kulesi (Buhar Bacası) Günümüzde su deposu olarak kullanılan fabrika bacası altlığı, 1845 yılında buhar gücüyle çalışan üretim atölyelerinin buhar bacası olarak inşa edildi.

Yer aldığı fabrika alanına karakter veren ve kentsel çevreyi oluşturan bu yapı, endüstriyel mimari mirasın günümüze kısıtlı sayıda ulaşan örneklerinden biri olarak arazimizde yer alıyor. Tescilli yapı, projenin girişlerinden birini de vurgulayan bir kültür varlığı olarak restorasyon projesine uygun haliyle sergilenecek.

Zırhlı Araçlar ve Tamirhane: Zeytinburnu Fabrika-i Hümayunu’nun merkezinde, Büyükyalı arazisinin ortasında, diğer fabrika yapılarının çevrelediği orta alanda bulunur.

Atölyeler ve Depolar: Atölyeler ve depolar, birbirine paralel olarak aşamalı bir şekilde inşa edilmiştir. Ana bölümünü, 1902 tarihinde bitirilen mavzer fişeği fabrikasının oluşturduğu düşünülür.

Hamam: 19. yüzyılda inşa edilen hamam, klasik Osmanlı mimarisinden ve geleneksel hamam yapılarından farklılık gösterir. Projede 2019 sonunda yaşamın başlaması planlanıyor.