Bulvar Atakent konut projesi Atakent’te yükseliyor

Bulvar Atakent konut projesi İstanbul'un en değerli lokasyonlarından biri olan Halkalı Atakent'te hayata geçiriliyor.

Paylaş

Bulvar Atakent konut projesi İstanbul’un en değerli lokasyonlarından biri olan Halkalı Atakent’te hayata geçiriliyor.

İstanbul’un konut projelerinde en gözde ilçelerinden biri olan Küçükçekmece’de yeni konut projeleri yükselmeye devam ediyor. Küçükçekmece’nin en değerli lokasyonlarından biri olan Atakent, Bulvar Atakent adında yeni bir konut projesine daha ev sahipliği yapıyor.

İstanbul’un en hızlı değer kazanan bölgelerinden Atakent’te (Halkalı) yükselen Bulvar Atakent, Maksem ve Oğuzkağan ortaklığıyla 250 milyon TL yatırımla inşa ediliyor.

Bulvar Atakent metrekare fiyatları 4300 TL’den başlıyor

Stüdyo ve 1+1 dairelere yer verilmeyen projede tamamı geniş ve ferah kullanım alanlarına sahip daireler bulunuyor. 22 bin 274 metrekare arsa üzerine inşa edilen proje Bulvar Atakent’te 391 konut var. Ayrıca günlük alışveriş ihtiyacını kolaylaştıran 26 ticari ünite ve 1 adet kreşe yer veriliyor.

Projede dairelerin metrekaresi 4 bin 300 TL’den başlayan fiyatlarla alıcı buluyor. Şirket bünyesinde 10 farklı vade farksız taksitlendirme veya 120 aya kadar anlaşmalı bankalar aracılığıyla kredi kullandırıyor. Projede lansman dönemine özel ödeme planları da sunuluyor.

Aile yaşamının ihtiyaçları göz önünde bulundurularak geliştirilen Bulvar Atakent’te büyüklükleri 110 ile 184 metrekare arasında değişen 2+1, 3+1 ve 4+1’den oluşan daire tipleri yer alıyor.

Kaba inşaatın tamamlandığı projede, daire teslimleri 2018 Ağustos’ta başlayacak. Atakent’in merkezinde konumlanan proje, Atatürk Havalimanı’na 10 dakikalık mesafede bulunuyor.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve 3. havalimanına bağlantı yoluna da yakın bir noktada yer alan proje, Metro hattına yakınlığıyla da avantajlı bir konuma sahip.

Bulvar Atakent projesinde dar gelirli vatandaşlar da düşünüldü

2+1, 3+1 ve 4+1 olmak üzere 391 konutun yer aldığı projede, 40 konut sosyal sorumluluk kapsamında yüzde 35 daha ucuza satıldı.

Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, gayrimenkul sektöründeki yatırımlarına hız verdi. Koşuyolu ve Sancaktepe’de hayata geçirdiği konut projeleriyle dikkat çeken Bayraktar, bu defa Halkalı’da yükselen Bulvar Atakent’e ortak oldu.

Projenin ortaklarından Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, indirimli verilen 40 konutun sahibinin, projeye başvuru yapmış, İstanbul’da ikamet eden, evi olmayan, çocuk sahibi vatandaşlardan seçildiğini söyledi.

Her inşaat firmasının benzer bir sosyal sorumluluk faaliyeti yürütebileceğine dikkat çeken Bayraktar, “300 ve üzeri konut projelerin yüzde 10’unda böyle bir indirim yapılabilir. Sadece İstanbul değil diğer bütün büyükşehirlerde, en az 5 yıldır aynı şehirde oturuyor olma şartıyla bu proje hayata geçebilir” dedi.

Aile yapısını öne çıkarmak için Bulvar Atakent’te stüdyo ve 1+1 dairelere yer vermediklerini kaydeden Bayraktar, “10 değişik seçenekle satışa başlıyoruz. Banka kredisi kullanmak isteyenler için anlaşmalı bankalarımız var. Vade farkı olmadan 48 aya kadar ödeme seçeneği sunuyoruz” dedi.

Erdoğan Bayraktar İstanbul, Ankara ve Bursa gibi büyükşehirlerde konut fazlası olduğuna dikkat çekti. Bayraktar, “Fiyatlar artar, düşer, yavaşlar ancak konut yine satılır. İşi bilen ve devamlılık gösteren firmalar yoluna devam eder” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir