Bizim Mahalle projesi Küçükçekmece’de

Bizim Mahalle Küçükçekmece konut projesi Emlak Konut GYO tarafından Küçükçekmece'de 1 milyon metrekarelik arazi üzerinde inşa edilecek.

Paylaş

Bizim Mahalle Küçükçekmece konut projesi Emlak Konut GYO tarafından Küçükçekmece’de 1 milyon metrekarelik arazi üzerinde inşa edilecek.

İstanbul’un konut projeleri üslerinden biri olan Küçükçekmece, dev bir konut projesine daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Küçükçekmece’de yaklaşık 7 bin konutun hayata geçirileceği Bizim Mahalle 6 etaptan oluşacak. Şirket ilk etabın ihalesini 26 Eylül, ikincisini ise 28 Eylül’de yapmayı planlıyor. İki oturumdan oluşacak ihalelerde, arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı modeli belirlenecek.

Bizim Mahalle 1. Etap bölümü toplamda 130 bin 798 metrekarelik alanı kapsıyor. 28 Eylül 2017 tarihinde ihalesi gerçekleştirilecek Bizim Mahalle 2. Etap ise 118 bin 98 metrekare büyüklüğe sahip.

Bizim Mahalle 1. Etap kapsamında 95 bin 581 metrekarelik 3 parsel, konut+ticaret alanı imarına sahip. İhale konu etapta 10 bin 500 metrekarelik özel sağlık tesis alanı, 9 bin 380 metrekarelik park alanı, 7 bin 228 metrekarelik ilkokul ve 8 bin 105 metrekarelik ortaokul alanı bulunuyor.

Bizim Mahalle 1. Etap kapsamında 152 bin 930 metrekaresi ticaret+konut alanına ait toplam 166 bin 582 metrekarelik inşaat izni bulunuyor.

Bizim Mahalle 2. Etap bölümü ise toplamda 118 bin 98 metrekarelik alandan meydana geliyor. 91 bin 728 metrekarelik 3 parseli konut+ticaret alanı imarına sahip 2. Etap kapsamında 7 bin 800 metrekarelik özel anaokulu alanı arsası, 10 bin 36 metrearelik ortaokul alanı arsası ve 8 bin 530 metrekarelik park alanı bulunuyor.

Bizim Mahalle 2. Etap kapsamında ticaret+konut imarına sahip 3 parselin inşaat izni 149 bin 514 metrekare olarak belirlendi. Bizim Mahalle 2. Etap bölümünün tamamında ise 157 bin 315 metrekarelik inşaat izni bulunuyor.

Bizim Mahalle mahalle kültürünü yaşatacak, yatay mimaride olacak

Emlak Konut Küçükçekmece konut projesi, mahalle kültürünü, komşuluk ilişkilerini, yardımlaşma ve paylaşma duygusunu yoğun bir şekilde yaşatacak. Bu projede geçmişten gelen mirası yeni nesillere taşımak için, sosyal birlik duygusunu ve özlenen mahalle yaşamını en üst seviyede sunmayı hedefleniyor. Ölçeği kadar sunduğu yaşam ile de ayrı bir noktaya konumlandırılan Projede insan ve şehir odaklı yaklaşımımızın bir eseri olarak yatay mimari hakim olacak.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum: “Haziran ve Temmuz ayında gerçekleştirdiğimiz 7 dev ihale ile 10 Milyar TL’lik bir değer oluşturma başarısı gösterdik. Yapmış olduğumuz ihalelerin geri dönüşleri sonucunda sene başında belirlediğimiz 1,5 Milyar TL’lik arsa ihalesi neticesinde 10 Milyar TL’lik iş yapacağımızı söylemiştik. Mevcut ihale takvimimizi değerlendirdiğimizde toplam hasılatın 15 Milyar TL’ye ulaşmasını beklemekteyiz.

Bizim Mahalle, geleneksel Türk mimarisine uygun olarak tasarlandı. Küçükçekmece’deki projesinde her yaştan insanın faydalanabileceği sosyal ve kültürel tesisler, tematik çocuk oyun alanları, sağlık tesisleri, kütüphane bulunacak. Projede ayrıca eğitim tesislerinden festival alanlarına, resmî kurumlardan ata sporları merkezine, kent müzesinden el sanatları merkezine, spor tesislerine kadar olan faaliyet alanlarıyla, gece gündüz yaşayan bir mahalle oluyor.

Emlak Konut’un Küçükçekmece’deki yeni projesi Küçükçekmece gölü sahilinde, yapımı devam eden İstanbul Banliyö hattına, Halkalı Metrosu ve Marmaray ulaşımına yakınlığı ile benzersiz konumda bulunuyor.  www.emlakzamani.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir