Antalya Kepez Santral kentsel dönüşüm projesi

Antalya Kepez-Santral kentsel dönüşüm projesi Sur Yapı tarafından inşa edilecek, 1 milyon 300 bin metrekare alanda 19 bin konut yer alacak.

Paylaş

Antalya Kepez Santral kentsel dönüşüm projesi Sur Yapı tarafından inşa edilecek ve  1 milyon 300 bin metrekare alan üzerinde 19 bin konut yer alacak.

Antalya Kepez Santral kentsel dönüşüm bölgesinde 1 milyon 300 bin metrekare alan üzerinde inşasına başlanan yaklaşık 19 bin konutun yer alacağı kentsel dönüşüm projesinde satış için geri sayım başladı.

Sur Yapı’dan yapılan açıklamaya göre, ön taleplerin devam ettiği projede, Türkiye’den 69 il ve 9 farklı ülkeden toplamda 19 binin üzerinde talep toplandı.

Kepez-Santral bölgesinde gerçekleşecek projeyle, Antalya’da yeni bir şehir kurulacak. 1 milyon 300 bin metrekare alan üzerinde inşa edilecek yaklaşık 19 bin konut için ön talep süreci sürüyor. Proje hem Türkiye hem de yurt dışından yoğun ilgi gördü.

Sur Yapı Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Ekener, yatırım değeri 8 milyar TL’yi bulan, proje hakkında bilgi verdi. Proje, 8 yıl boyunca yıllık 5 bin kişiye istihdam sağlayacak. Ekener, Sur Yapı Antalya projesinin Türkiye’ye ve dünyaya örnek olacağını belirterek, projedeki ön talep döneminin devam ettiğini ve satışlara başlamak için geri sayımın başladığını kaydetti.

Antalya Kepez Santral kentsel dönüşüm projesi 69 ilden talep aldı

Antalya’da tüm Türkiye’ye örnek olacak bir şehir kuracaklarını aktaran Ekener, şunları kaydetti: “Henüz tanıtım kampanyasına başlamamıza rağmen yoğun bir taleple karşılaştık. Proje, sadece Antalya’dan değil, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 69 ilden talep aldı. Ön talep sayısı şimdiden 19 bini geçti. Bu yatırım şimdiden Türkiye’nin projesi oldu.

Büyük heyecan duyduğumuz bir proje. Başladığı andan itibaren Antalya’ya değer kattığını memnuniyetle görüyoruz. Bu değerin katlanarak süreceğine inanıyoruz. Kepez-Santral bölgesini dönüştürerek Antalya’nın içinde yeni ve modern bir şehir inşa edeceğiz. Yeni şehirde 19 bin konutun yanı sıra kültürel alanlar, dev şehir parkı, okullar, kütüphaneler, sağlık tesisleri, spor tesisleri, oteller, alışveriş caddeleri ve alışveriş merkezi yer alacak. Modern bir şehirde ihtiyaç duyulan ticaret, finans, alışveriş, nitelikli konut ve toplu ulaşım olanakları en ince detayına kadar tasarlanıyor. Konutların yaklaşık 5 bini hak sahiplerine ait. Öncelikli olarak hak sahiplerinin konutlarını teslim edeceğiz. Projenin 8 yılda tamamlanmasını öngörüyoruz.”

Antalya Kepez Santral kentsel dönüşüm projesi fırsat olacak

Barış Ekener, Kepez’in Antalya’nın en hızlı gelişen ve 13 yıl ile en kısa amortisman hızına sahip ilçesi olduğunu belirterek, Kepez’de bulunan projeye ön talepte bulunanların fiyat avantajı ve seçme fırsatı yakalayacağını vurguladı.

“Turizmin yıldızı” Antalya’nın, Almanya, Belçika, Hollanda ve Fransa gibi ülkelerdeki gurbetçilerin de ilgi odağında olduğunu kaydeden Ekener, “Proje, Türkiye’deki ikinci evini Antalya’dan alma hayali kuran gurbetçilerimiz için de fırsat olacak. Onlar için Antalya en gözde şehirlerden birisi. Projeyi yurt dışında duyanların talepleri de artmaya başladı.” ifadelerini kullandı.

Ekener, yurt dışındaki Antalya ilgisinin bu projeyle hareketleneceği öngörüsünde bulunarak, şu değerlendirmelerde bulundu: “Son açıklanan TÜİK verilerinden görüleceği üzere, yabancıya konut satışında ilk 9 ay rakamlarının toplamına baktığımızda bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 15 artış yaşandı. Yabancıya konut satışında İstanbul’un ardından Antalya ikinci sırada yer aldı. Irak, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Rusya Federasyonu vatandaşları ise en çok yatırım yapanlar arasında üst sıralarda yer aldı. Projemiz de hem konum hem de sağladığı olanaklarla yerliden aldığı talep kadar yabancıdan da talep alacağını düşünüyoruz. Ayrıca, Antalya’da yerleşik 15 binin üzerinde Rus vatandaşı yaşıyor. Antalya’da yerleşik yaşayan Ruslardan da projeye ilgi olacağını düşünüyoruz. Projemizin yabancıya konut satışında önemli bir yer edineceğini öngörüyoruz. Antalya, Türkiye’nin dünyadaki markası ve projemiz Antalya’ya değer katacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir