Konut kredisi faizleri düştü, ev alınır mı?

Konut kredisi faizleri düştü, ev almayı düşünen birçok kişi düşük konut kredisi faiz oranları ile ev almayı araştırıyor.

Paylaş

Konut kredisi faizleri düştü, ev almayı düşünen birkaç kişi düşük konut kredisi faiz oranları ile ev almanın mantıklı olup olmayacağını araştırıyor.

Kamu bankalarının 2. el ve 0 konutlar için düşük faizli konut kredileri için 15 yıla varan vade ve 12 aya kadar ödemesiz destek imkanı bulunmaktadır. Bu kapsamda Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ın konut destek kredisi başvuruları 2 Haziran’da başlıyor.

Konut kredisi kredi miktarı sınırlandırıldı. İstanbul, Ankara ve İzmir’de konut kredileri için 750 bin TL, şarj edilebilir şehirler için ise en fazla 500 bin TL’ye kadar konut kredisi yapılmaktadırilecek. Kredi kullanımında% 10’dan sonra, düşük peşinat oranı uygulanacak.

Bu kapsamda birinci el / sıfır konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, 15 yıla kadar vade ve aylık% 0,64 faiz oranı ile finansman imkanı sunulacak. İkinci el konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, azami 15 yıl vade ve aylık% 0,74 faiz oranı ile finansman imkanı sunulacak.

Konut kredisi faizlerinin düşük olması, konut almak isteyenler için bir fırsat. 200 bin TL’ye kadar satılık konutların kredi kullananp konut alacakları için ödenmesi mümkün.

Konut kredisi faizleri düştü, kira öder gibi ev alınabilir

Beylikdüzü, Esenyurt gibi ilçelerde ortalama 150-250 bin TL’ye neden satılık konut bulunmaktadır. Özellikle Beylikdüzü. Emlak siteleri üzerinde yapılan konut aramalarında da üst sıralarda listeleniyor. Beylikdüzü’nde 150-200 bin TL’ye 2 + 1 sıfır daire seçenekleri çok fazla. 100 bin TL konut kredisi ortalama 100 bin TL konut kredisi 120 ay ya da 180 ay vadeli kullanabilmek mümkün. Böyle kira öder gibi ev satın almak mümkün olabilir.

Arasından Beylikdüzü’nde 175 bin TL’ye satılık daire buldunuz. Yüzde 20 peşinat verdiniz. 35 bin TL demek. Geri kalan 135 bin TL’yi 180 ay içinde bekliyor ortalama 1250-1300 TL aylık taksit ile ödeyebiliyorsunuz. 100 bin TL kredi için gerekli ödeyeceğiniz miktar 18020 ay vadeli 1020 TL’ye geliyor. www.emlakzamani.net

180 ay gibi uzun vadeli kredi kullanmak ödeme güçlüğü çekmemek için önemli. Vade sayısı korkutucu gelebilir ancak bunların kişi yıllardır kirada oturuyor. Düşük faizli konut kredisi kullanarak ev almak mantıklı bir tercih edilen. Buna aylık kredi taksitlerinizi zorlanmadan ödün. 100 bin TL’den fazla kredi kullanmazsanız ödemelerinizi daha kolay kullanabilirsiniz ve ortalama kira bedelinden daha az ödünç ev sahibi olabilirsiniz.

Not: Kredi faiz oranlarının inşasında gerekli fırsatçılığa dönüştürüldüğünü ve konut ihtiyacını artırmamak gerekir.