Konut kredisi faiz oranları 2020 yılında düşecek mi?

Konut kredisi faiz oranları 2020 yılında en çok merak edilen ekonomik konuların başında geliyor. Konut kredisi faizleri ne zaman düşecek?

Paylaş

Konut kredisi faiz oranları 2020 yılında en çok merak edilen ekonomik konuların başında geliyor.

Yeni konut almak isteyenlerin en çok ilgilendiği konulardan biri olan konut kredisi faizleri 2020 yılı içinde 0.79 oranında olması sektörde en çok beklenen gelişmelerden biri.

Konut kredisi faiz oranları düşecek mi diye merak edenler bankaların web sitelerini, kredi karşılaştırma sitelerini düzenli takip ediyor.

Konut kredisi faiz oranları 2020 yılında düşerse gayrimenkul sektörüne hareket getireceği gibi vatandaşların daha az faiz yükü ile kredi çekmesini de sağlayacak.

Ziraat Bankası konut kredisi faizleri, Halkbank konut kredisi faizleri, Vakıfbank konut kredisi faizleri en çok takip edilenler arasında. Bu bankalarda mevcut konut kredisi faiz oranları 0.99 olsa da anlaşmalı konut projelerinde bu oran 0.79’a iniyor. www.emlakzamani.net

Konut kredisi çekmek isteyenler faiz oranlarının 2020’de daha da düşmesini umut ediyor. Sıfır konutlarda faiz oranlarının yüzde 0,79’a kadar gerileyecek olması ve ekonomik göstergelerdeki iyileşmeyle gelecek yıl konutta 1,5 milyon adet satışla rekor kırılması bekleniyor.

Yıl boyunca konut kredilerine yönelik yapılan kampanyalar olumlu sonuç verdi. Kasım ayında konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 54 arttı.

Türkiye’de yaklaşık 900 bin sıfır konut bulunuyor. Uzmanlara göre faiz indirimi sonrası bu stok eriyecek. İkinci el konutlar için de uygun faizli kredi kampanyaları düzenlenirse ikinci el konut satışları da artabilir.

Kamu bankalarının güncel faiz oranları şöyle:

Ziraat Bankası konut kredileri için https://www.ziraatbank.com.tr/tr

İhtiyaç Kredisi: %1,12

Konut Kredisi: %0,99

Taşıt Kredisi: %1,02

Vakıfbank konut kredileri için https://www.vakifbank.com.tr/

İhtiyaç Kredisi: %1,08

Konut Kredisi: %1,29

Taşıt Kredisi: %1,45

Halkbank konut kredileri için https://www.halkbank.com.tr/

İhtiyaç Kredisi: (Maaş Müşterileri için) %1,19 (Diğer müşteriler için) %1,25

Konut Kredisi: %0,99

Taşıt Kredisi: %1,02