Yatırımlık daire alırken yapılan hatalar

Yatırımlık daire alırken yapılan hatalar neler? Yatırımlık ev alırken nelere dikkat edilmeli? Nereden yatırımlık ev alınır 2018?

Paylaş

Yatırımlık daire alırken yapılan hatalar neler? Yatırımlık ev alırken nelere dikkat edilmeli? Nereden yatırımlık ev alınır 2018?

Yatırımlık daire alırken bazı noktalara dikkat etmek yatırım amacıyla alınan daire ya da evden yüksek kazanç sağlamayı mümkün kılabiliyor. Yatırımlık daire satın almadan önce ayrılabilecek bütçeyi netleştirmek lazım.

Bu para nakit mi yoksa kredi çekerek mi hazırlanacak? bu sorunun cevabı önemli. Konut kredileri yüksekten seyrediyor. Şu sıralar konut kredisi çekerek yatırımlık daire almak pek mantıklı değil gibi. Konut fiyatları da ciddi anlamda yükselmiş durumda. Hem yüksek konut kredisi faizleri hem artan konut fiyatları yatırım amaçlı daire satın alma konusunda kafalarda soru işaretleri oluşturuyor.

Yatırımlık daire alırken yapılan hatalar arasında tüm birikimi daireye yatırmak sıkça karşılaşılan bir durum. Satın alınan dairenin hemen elden çıkarılarak nakite çevrilmesi her zaman mümkün olmayabilir. Konut piyasası için ne kadar pembe tablo çizilse de bir durgunluk söz konusu. Emlak sitelerine girip baktığınızda satılık binlerce sıfır ya da ikinci el daire ilanı görüyorsunuz. Daireniz prim yapacak bir yerde değilse elden hemen çıkarmanız zaman alabilir.

Yatırımlık daire alırken ulaşıma dikkat!

Yatırımlık daire alırken ulaşım ağına yakın konumda olanları tercih edin. Metroya, metrobüse yakın olan daireler her zaman kazandırır. Kısa sürede yatırımınızdan kazanç elde etmeyi istiyorsanız ulaşım ağlarına yakın konutlara öncelik verin.

Yatırımlık daire için 1+1 ve 2+1 daire tiplerini önemseyin. 3+1 ve 4+1 daire tipleri yatırım için pek uygun olmayabilir. Hem satın alma maliyeti yüksek hem de elden hemen çıkarmak zor.

Gelişmekte olan yerleşim yerlerine odaklanın. Son zamanlarda Esenyurt, Beylikdüzü, Arnavutköy, Çekmeköy, Sancaktepe, Sultangazi gibi yerler ciddi anlamda prim yaptı. İstanbul dışında ise Trakya’da Lüleburgaz, Kapaklı, Çerkezköy düşünebilir.

Markalı konut projelerinde satışa sunulan daireler diğer dairelere göre çok daha yüksek. Yatırım amaçlı daire satın alırken hedef kitlenizin konut tercihlerini de göz önünde bulundurmanızda fayda var. Sokak inşaatlarındaki daireler çok daha uygun.

Bunları da mutlaka okuyun

Yatırımlık arsa nereden alınır?

Yatırımlık daire nereden alınır?