Yatırımlık arsa nereden alınır, arsa yatırımı yapılacak bölgeler

Yatırımlık arsa nereden alınır? Arsa yatırımı yapılacak bölgeler 2018 gayrimenkul yatırımcılarının en çok merak ettiği konular.

Paylaş

Yatırımlık arsa nereden alınır? Arsa yatırımı yapılacak bölgeler 2018 gayrimenkul yatırımcılarının en çok merak ettiği konular.

Yatırımlık arsa almak istiyorsanız İstanbul dışındaki yerlere yönelebilirsiniz. İstanbul’da ucuz ve yatırımlık arsa bulmak çok zor. Arnavutköy arsa bakımından bundan 5-10 sene önce cazipti ancak son zamanlarda hızla yükselişe geçti.

Üçüncü havalimanı, Kanal İstanbul projeleri ile Arnavutköy hızla değer kazandı. Bu projeler daha hayatta yokken Arnavutköy satılık arsa alanlar şimdilerde ciddi anlamda kazançlı. Bu saatten sonra fiyatların hızla yükseldiği Arnavutköy’de arsa yatırımı yapmak çok da mantıklı değil.

Arnavutköy’ün yanı sıra Çatalca ve Silivri’de de fiyatlar uçtu. Çatalca’da satılık arsa fiyatları adeta cep yakıyor. Silivri’de ise ucuz arsa diye satılanlar hisseli tapu ve mülkiyet sorunu var. Çok iyi düşünmek lazım. Silivri Çanta ucuz arsa denince ilk gelen yer.

Yatırımlık arsa nereden alınır 2018

Yatırımlık arsa nereden alınır ? Bir dönem Tekirdağ’ın favori arsa yatırımı bölgelerinden biri olan Kapaklı satılık arsa fiyatları hızla yükseldi. Kapaklı ilçe oldu, yeni konutlar yükselmeye başladı.Kapaklı’da satılık daire fiyatları Çerkezköy satılık daire fiyatları ile kafa kafaya gidiyor. Organize sanayi olması da bunda etkili.

Tekirdağ’da Saray ilçesi arsa yatırımı için uygun. Saray’ın onlarca köyü var. Diğer ilçelere göre daha iyi bir durumda. Yeşili mevcut, nüfusu az. Yatırım için Saray köyleri düşünülebilir. Hisseli tapu yerine imar izni olan müstakil parseller tercih edilmeli.

Yatırımlık arsa nereden alınır ?Edirne’de merkeze yakın köyler arsa için uygun görünüyor. Konut fiyatları Edirne’de son yıllarda hızla yükseldi. Bunda üniversite de önemli rol oynadı. Halkalı-Edirne hızlı tren projesi hayata geçtiğinde Edirne ile İstanbul arası yolculuk kısalacağı için Edirne daha da cazip olabilir.

Yatırımlık arsa nereden alınır ? Kırklareli satılık arsa için Lüleburgaz uygun. Lüleburgaz’ın birçok köyü var. Lüleburgaz’da satılık daire fiyatları Beylikdüzü ve Esenyurt’u sollamış durumda. Arsa yatırımı için Lüleburgaz merkezine yakın köyler ve beldeler tercih edilebilir. Evrensekiz, Büyükkarıştıran, Küçükkarıştıran, Ahmetbey uygun. Ayrıca Babaeski, Vize, Pınarhisar da düşünülebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir