X

Yatırım amaçlı daire ve arsa nereden alınır?

Yatırım amaçlı daire ve arsa almak isteyen birçok kişi Nereden ev almalıyım, Nereden arsa almalıyım gibi sorularının cevabını arıyor.

Emlak haberleri sitesi Emlak Zamanı olarak okuyucularımıza yatırım amaçlı arsa ve daire arayışları konusunda alternatif lokasyonlar hakkında bilgi veriyoruz.

Son yıllarda birçok yere yeni konutlar inşa ediliyor, arda stoku olan yerleşim yerlerinde fiyatlar hızla tırmanıyor. Bu nokta bütçeye uygun, gelecekte kazandıracak yerlerden arsa ve daire almak büyük önem taşıyor.

İstanbul, yatırım ve oturum amaçlı daire almak isteyenlerin ilk tercihi. İstanbul’da satılık daire ve satılık arsa fiyatları hızla yükseldi. İstanbul’da şu an konut yatırımı için en uygun yerler Esenyurt, Beylikdüzü, Arnavutköy, Silivri, Küçükçekmece, Başakşehir, Avcılar, Çatalca uygun. Buralardaki konut fiyatları diğer ilçelere göre daha makul düzeyde. Özellikle Beylikdüzü, Esenyurt uygun fiyata yatırım ve oturum amaçlı konut alımları için çok uygun.

İstanbul’da satılık arsa yatırımı için Çatalca, Arnavutköy ve Silivri düşünülebilir. Diğer ilçelerde uygun fiyata yatırımcısına kazandıracak satılık arsa bulmak çok zor. Müstakil parsel, konut imarlı, arsa statüsündeki yerler önceliğiniz olmalı.

Yatırım amaçlı daire ve arsa için öneriler

İstanbul dışında yatırımlık daire için uygun yerler: Çerkezköy, Çorlu, Kapaklı, Lüleburgaz, Edirne Merkez, Yalova, Bursa, Çanakkale, Kocaeli mutlaka aklınızda bulunsun. Marmara Bölgesi’ndeki daire ve arsalar yatırımcılarına önümüzdeki süreçte çok daha fazla kazandıracak. Arapların ve Ortadoğulu yatırımcıların gözü bile son yıllarda Bursa, Yalova, Çanakkale’de.

İstanbul dışında yatırımlık arsa için uygun yerler: Kapaklı, Çerkezköy, Saray, Lüleburgaz, Edirne, Yalova, Çanakkale, Kırklareli. Buralarda hala çok sayıda boş arazi ve tarla var. Ömümüzdeki yıllarda tarla statüsünde olan birçok yer imara açılabilir. Şimdiden ilerisini görebilmek gerekli. Trakya’da satılık arsa fiyatları yükselişte. Şu an 40-50 bin TL’ye arsa bulabilirsiniz.

Önümüzdeki 5-10 sene içinde fiyatlar çok daha yükselecek. Yeni projeler ile Trakya, İstanbul’un en önemli alternatiflerinden. Sanayi, hızla Trakya’ya yerleşiyor. Yeni organize sanayi bölgeleri, fabrika yatırımları artıyor. Ayrıca hızlı tren projesi ile birlikte Trakya çok daha fazla prim yapacak. Bunu emlak yatırımı ile ilgili haberlerimizde ve yazılarımızda sıkça belirtiyoruz. Şu anda Trakya bölgesi, Yalova, Bursa ve Kocaeli gibi illere oranla daha fazla fırsat barındırıyor.

Emlak haberleri sitesi Emlak Zamanı özel haberidir.

Kategoriler: Emlak yatırımı
emlakzamani: