Üsküdar konut ve emlak yatırımında cazip

Üsküdar konut yatırımı, yapmak isteyen ve burada yaşamak isteyenler için İstanbul'da son yıllarda en cazip ilçelerden biri olarak öne çıkıyor.

Paylaş

Üsküdar konut yatırımı yapmak isteyen ve burada yaşamak isteyenler için İstanbul’da son yıllarda en cazip ilçelerden biri olarak öne çıkıyor.

Birçok önemli yatırıma ve ulaşım projelerine ev sahipliği yapan Üsküdar, yakın gelecekte emlak konusunda daha çok prim yapacak. Sosyo Ekonomik kriterler açısından Üsküdar İstanbul’un A plus ilçeleri arasında yer alıyor.

Eski binaların yoğun olduğu Üsküdar’da son yıllarda markalı yeni konut projeleri de hayata geçmeye başladı. Üsküdar imar sorununun çözülmesi ve kentsel dönüşüm ile ilgili çalışmaların başlaması bölgedeki emlak ve konut piyasasını canlandıracak. Üsküdar’da 160 bin TL’den başlayan daire fiyatları milyonlarca dolara kadar çıkıyor. Üsküdar sahiline yakın yerlerdeki daire fiyatları adeta cep yakıyor.

Üsküdar konut yatırımcısı için ulaşım sıkıntısı taşımıyor

Üsküdar İstanbul’un diğer ilçelerine ulaşım bakımından en elverişli ilçelerin başında. İlçede yeni ulaşım projelerinin hayata geçmesi ile ilgili çalışmalar da devam ediyor. Marmaray projesinin hayata geçmesi ile ulaşım konusunda önemli avantaj sağlayan Üsküdar’da yeni metro projeleri kapsamında Raylı sistem Üsküdar’dan Beykoz’a kadar uzanacak.

Marmaray’ın hemen çıkışından başlayarak yer altından Beykoz’a yeni bir metro hattı inşa edilecek. Tabi projeleri yapılıyor. 2019’a yetişmese de 2020-2021’e yetiştirilmesi amaçlanıyor.

Üsküdar’a yapılacak diğer büyük projenin de Harem’den başlayarak yine Beykoz’a uzanacak. Diğer proje Harem’den başlayacak. Beylerbeyi Stadı’nın olduğu yerin hemen oradan çıkacak oradan tekrar yer altından devam ederek Küçüksu’ya kadar uzanacak. Lastik tekerlekli araçların geçiş yapacağı Tünel projesi de hayata geçirilecek. Bu iki proje eş zamanlı yürütülecek. Birisi metro diğeri de lastik tekerlekli araçlar için tünel olacak.

Üsküdar konut yatırımları kentsel dönüşümden sonra hız kazanacak

33 yıllık Boğaz’daki imar sorununu çözüldü. Üsküdar kentsel dönüşüm çalışmaları önündeki en büyük engeli kaldırıldı. Bundan sonra bölgede dönüşüm hızlı bir şekilde başlayacak. Bu durum da Üsküdar’dan oturum ve yatırım amaçlı daire almak isteyenlerin sayısını artıracak.

2004’ün Mayıs ayında Marmaray’ın temelinin atıldığı günden bu yana Üsküdar ulaşım ağlarının yaygınlaşması ile İstanbul’un en cazip bölgelerinden biri oldu. Projeler arasında yer alan Mimar Sinan alanı 17 bin m2 olacak. Yeni Üsküdar Meydanı 2018’de açılacak.

Harem Otogarı Ataşehir’e taşınacak. Harem rekreasyon alanı olacak. Harem-Üsküdar-Salacak Sahili Projesi ihalesi yapıldı. Yakında çalışmalara başlanacak. 2017’de başlanacak çalışmaların 2018’in 9 ayında bitirilmesi planlanıyor.

2016 yılı bütçesinin 380 milyon TL idi. 2017 yılı bütçesini de enflasyon oranını baz alarak yüzde 8 oranında artışla 410 milyon TL olarak belirlendi. 2016 yılında yatırıma ayrılan rakam 78 milyon TL idi. 2017 yılı bütçesinde yatırıma ayrılan rakamı 90 milyon 376 bin TL olarak belirlendi.

Çamlıca eteklerinde 190 bin m2 dönümlük yeri yenilenme alanı ilan edildi. 2017’nin Mart aylarında dönüşüm için ilk kazmayı vurulacak. Yine Çavuşdere’den sahile kadar dere ıslah çalışmamız olacak onu da 2017’de bitirilecek.

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro hattı 2017’nin Mayıs ayında halkımızın hizmetine sunulacak. Avrasya Tüp Geçidi ise 20 Aralık 2016’da açılacak. Üsküdar’da kişi başına düşen yeşil alanın oranını 8.9 m2’ye çıkarılacak. Validebağ Kent Ormanı ile projeler de 2017’de gündeme gelecek.

Üsküdar konut yatırımı, emlak yatırımı için nereler daha çok prim yapacak?

Altunizade Üsküdar’ın en değerli yerleri arasında. 300 bin TL’den başlayan fiyatlar 3 milyon dolara kadar çıkıyor.

Acıbadem de Üsküdar’ın gözde lokasyonlarından. 400 bin TL’den başlayan fiyatlar 2,5 milyon dolara kadar çıkıyor.

Bağlarbaşı’nda fiyatlar 170-180 bin TL’den başlıyor 3 milyon TL’de kadar çıkıyor. Ekonomik konut almak isteyenler için seçenekler var.

Bahçelievler satılık daire fiyatları 220 bin TL’den başlıyor ve 4 milyon TL’ye çıkabiliyor.

Beylerbeyi satılık daire fiyatları 300 bin TL’den başlıyor 7-8 milyon TL’ye çıkıyor.

Bulgurlu satılık daire fiyatları ortalama 200 bin TL’den başlıyor ve 2 milyon TL’ye çıkabiliyor. Uygun fiyata konut satın almak isteyenlerin tercih ettiği lokasyonlardan.

Çamlıca’da 230 bin TL’den başlayan fiyatlar 3 milyon TL’ye kadar çıkabiliyor.

Çengelköy’de 230-250 bin TL’den başlayan fiyatlar  2 ile 2,5 milyon dolara kadar çıkıyor. Üsküdar’ın ve İstanbul’un en gözde semtlerinden.

Çiçekçi ve Doğancılar’da 200 bin TL’den başlayan fiyatlar 1,5 milyon TL’ye çıkıyor. Bölgede uygun fiyata daire bulmak mümkün.

Ferah’ta 200 bin TL’den başlayan fiyatlar 1,5 milyon TL’ye kadar çıkıyor.

Fıstıkağacı’nda 200 bin TL’den başlayan fiyatlar 2,5- 3 milyon TL dolara çıkıyor.

Kandilli’de 350 bin TL’den başlayan fiyatlar 3 milyon dolara kadar çıkıyor.

Kuzguncuk’ta 400 bin TL’den başlayan fiyatlar 4 milyon dolara kadar çıkıyor.

Libadiye’de 200 bin TL’den başlayan fiyatlar 2 milyona kadar çıkıyor.

Üsküdar Merkez’de 200 bin TL’den başlayan fiyatlar 3 milyon dolara çıkıyor.

Selimiye’de 300 bin TL’den başlayan fiyatlar 2,5 milyon TL’ye kadar çıkıyor.

Ünalan’da 300 bin TL’den başlayan fiyatlar 1 milyona kadar çıkıyor.

Üsküdar’da Kuzguncuk, Kandilli, Çamlıca, Beylerbeyi, Acıbadem, Altunizade, Bağlarbaşı, Bulgurlu yüksek konut fiyatları ve prim oranları ile yatırımcılara kaybettirmiyor.