Ucuz ev sahibi olmanın püf noktaları

Ucuz ev sahibi olmak, birçok kişinin en çok hayalini kurduğu konuların başında yer alıyor. Ucuz daire satın almanın püf noktalar haberimizde.

Paylaş

Ucuz ev sahibi olmak, birçok kişinin en çok hayalini kurduğu konuların  başında yer alıyor. Konut fiyatları son 10 yılda hızla arttı. 10 sene önce 200-250 bin TL’ye alınan bir daire şimdilerde 600-700 bin TL civarında seyrediyor.

Özellikle İstanbul, İzmir ve Ankara’da satılık konutların metre kare fiyatlarında önemli artışlar yaşanıyor. Konut projeleri bakımından en çok öne çıkan bu üç ilde yeni bir daire sahibi olmanın maliyeti gün geçtikçe artıyor. Ev sahibi olmak isteyenler en ucuz konut projeleri, en ucuz satılık daire ilanları konusunda sürekli araştırma yapıyor.

Ucuz ev sahibi olmanın yolları neler?

Ucuz ev sahibi olmak istiyorsanız emlak siteleri ile aranız iyi olmalı. Buralardaki güncel satılık daire ve konut ilanlarını düzenli olarak takip etmelisiniz. Bazı inşaat firmaları uygun fiyatlarla konut satışı yapabiliyor.

Emlak haber siteleri takip edebileceğiniz bir diğer mecra. Kazançlı emlak yatırımı, Nereden daire almalı, Nereye yatırım yapmalı? gibi sorularına yanıt bulabilirsiniz.

Konut tercihlerinizde sadece sıfır dairelere odaklanmayın. İkinci el konut fiyatları sıfır dairelere göre oldukça uygun. Yaşamayı düşündüğünüz muhitte sıfırı 400-500 bin TL’den seyreden bir dairenin 5-10 yaşında olanını 300-350 bin TL’ye bulabilirsiniz.

Size kaç odalı bir evin yeteceğine karar vermeniz ucuz konut sahibi olmanız açısından önemli. 2+1 daire ihtiyacınızı karşılayacaksa 3+1 daire almanıza ve daha fazla para ödemenize gerek yok.

Ön talep aşamasındaki konut projelerinden uygun fiyata konut almak mümkün.

Yeni satışa sunulan konut projelerinde lansman fiyatları uygun olabiliyor, göz önünde bulundurun.

Nakit para ile konut alacaksanız normal satış fiyatından daha aşağı satın almanız mümkün. Nakitte birçok inşaat firması ciddi anlamda indirim yapıyor.

Daire yerine satılık müstakil ev ilanlarını da inceleyin. Fırsatlar olabiliyor. Çok uygun fiyata müstakil, bahçeli güzel bir eviniz olabilir.

İstanbul dışındaki şehirleri de mutlaka düşünün. İstanbul dışında da bir hayat kurabilirsiniz.

Ucuz ev satın almak için 3 büyük ilde düşünebileceğiniz lokasyonlar:

200 bin TL altı konut alabileceğiniz bazı yerler şunlar:

İstanbul: Beylikdüzü, Esenyurt, Arnavutköy,

Ankara: Keçiören, Etimesgut, Altındağ, Sincan, Çubuk, Akyurt, Elmadağ, Polatlı,

İzmir: Torbalı, Buca, Karabağlar,Menderes, Ödemiş, Çiğli

Ankara ve İzmir’de konut fiyatları henüz İstanbul’un gerisinde. 200 bin TL’nin altında 2+1 ve 3+1 daire için birçok fırsat var.

Emlak Zamanı / Özel Haber

www.emlakzamani.net