Tekirdağ konut yatırımı için uygun mu?

Tekirdağ konut yatırımı için uygun mu? Trakya'nın en gözde lokasyonlarından Tekirdağ, İstanbul'a yakınlığı ile emlak yatırımı için cazip.

Paylaş

Tekirdağ konut yatırımı için uygun mu? Trakya’nın en gözde lokasyonlarından Tekirdağ, İstanbul’a yakınlığı ile emlak yatırımı için cazip.

Trakya, son zamanlarda konut yatırımcılarının daha fazla ilgisini çekmeye başladı. Henüz tam anlamıyla keşfedilmediği için uygun yatırım fırsatları barındıran Trakya’da yatırım için Tekirdağ’ın bazı ilçeleri düşünülebilir.

Trakya’nın İstanbul’a en yakın ili olan Tekirdağ’da son yıllarda Çorlu, Çerkezköy, Kapaklı ve Saray ilçeleri konut yatırımı için uygun yerler. Buralarda inşaat firmalarının yeni projeleri tam gaz devam ediyor.

Özellikle Çorlu, Çerkezköy ve Kapaklı bölgeleri ciddi anlamda potansiyel barındırıyor. Bu 3 ilçede de organize sanayi bölgesinin olması istihdam olanakları açısından da artı bir avantaj oluyor.

Tekirdağ konut yatırımı 

Çerkezköy ve Kapaklı ilçeleri, son yıllarda Tekirdağ’ın emlak konut yatırımı için en aktif ilçeleri.  Buralardaki arsa stoku hızla eriyerek yeni konut alanlarına dönüşüyor.

Tekirdağ konut yatırımı için Çerkezköy’den ayrılarak ilçe olan Kapaklı, konut sahibi olmak isteyen dar ve orta gelirlilerin ilk tercihleri arasında yer almaya başladı. İlçede ciddi bir yapılaşma söz konusu.

Göç ile nüfusu artan Kapaklı’da henüz markalı konut projeleri yükselmese de yerel müteahhitlerin inşaat çalışmaları artarak sürüyor. Bölgedeki emlakçılar yakın zamanda Kapaklı’daki fiyatların daha da yükseleceğine dikkat çekiyor.

Çorlu, Çerkezköy ve Kapaklı’nın gerisinde kalan Saray ilçesi, bu ilçedeki doluluk arttıktan sonra kıymete binecek gibi görünüyor. Çorlu, Çerkezköy ve Kapaklı’ya göre doğası bakımından da farklı olan ilçe, köyleriyle daha sakin ve müstakil bir hayat kurmak isteyenleri bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir