X

Satılık villa nereden alınır, en iyi yerler nereler?

Satılık villa nereden alınır? sorusu villada yaşamak istiyorum diyenlerin en çok merak ettiği konuların başında yer alıyor.

Villa almak, daire yerine kendine ait bağımsız bir evde yaşamak isteyenlerin tercihi. Villa alırken ekonomik fiyat ve iyi bir lokasyonu tercih etmek bağımsız bir yaşamın ekonomik şekilde gerçekleştirilmesi açısından önem taşıyor.

Satılık villa nereden alınır?

Villa almak istiyorum, nereden villa alınır demeden önce lokasyon belirmekte fayda var. Villa için hangi iller uygun? Bütçe ne kadar? İstanbul dışında villa almak mantıklı mı? gibi sorular cevaplandırılmalı. İstanbul satılık villa fiyatları bakımından birçok ilden yüksek. İstanbul’dan villa almak hem çok pahalı hem de çok masraflı.

Satın alma maliyeti yüksek, giderleri de yüksek. Bundan dolayı İstanbul dışındaki illeri tercih etmek gerek. Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Sakarya en uygun satılık villa alınabilecek yerler. Bu illerin köylerinde ya da ilçelerinde oldukça uygun fiyata villa ilanları yer alıyor.

Emlak siteleri üzerinden düzenli olarak satılık ilanlarını kontrol etmekte fayda var.  Villa projeleri birçok ilde mevcut. Projeden villa almanın bazı avantajları var. Güvenlik, komşuluk vb. Bunun yanında düzenli aidat ödemesi gibi giderler de mevcut. Benim için uygun fiyata villa almak önemli ve bir daha masraf istemiyorum diyorsanız proje dışında inşa edilmiş villalara bakın.

Araştırıldığında Antalya, Muğla, Aydın, Denizli gibi yerlerde de uygun satılık villar bulunabilir. Kocaeli, Bursa ve Yalova’da villa fiyatları İstanbul’a yakın düzeyde.

Bunun haricinde iş problemim yok diyorsanız Karadeniz illerini de villa almak için düşünebilirsiniz. Trabzon, Bartın, Amasya, Ordu, Rize doğa ile iç içe yaşam için harika bir tercih olabilir. Sahibinden villa alabilirseniz daha iyi bir fiyata hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz.

Kategoriler: Emlak yatırımı
emlakzamani: