Sancaktepe satılık daire aramalarında yükselişte

Sancaktepe satılık daire ile ilgili yapılan aramalarda son yıllarda en çok öne çıkan ilçelerin başında geliyor.

Paylaş

Sancaktepe satılık daire ile ilgili yapılan aramalarda son yıllarda en çok öne çıkan ilçelerin başında geliyor. İstanbul Anadolu Yakası’ndan oturum ya da yatırım amaçlı uygun fiyatlı konut almak isteyenlerin tercih ettiği Sancaktepe’de satılık daire fiyatları hızla yükseliyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile birlikte değer kazanan Sancaktepe’de Üsküdar–Sancaktepe metro projesi de emlak fiyatlarını ciddi oranda yükseltti. Satılık daire arayanlar internette Sancaktepe satılık daire ilanlarını emlak siteleri aracılığıyla sıkça arıyor.

Birçok yeni konut projesinin hayata geçtiği Sancaktepe ulaşım projelerinin hayata geçmesi ile birlikte daha fazla değerlenecek. Çalışmaları devam eden ve 2017 yılında açılması beklenen Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metrosu satılık ve kiralık konut fiyatlarını artırdı.

Sancaktepe satılık daire fiyatları metro ile daha çok yükselecek

Günde 1 milyon 500 kişiyi taşıması planlanan metro hattıyla birlikte Üsküdar-Sancaktepe Metrosu ile ulaşım sadece 24 dakikaya inecek. Metro hattı 20 kilometre ve 16 istasyondan oluşacak. Üsküdar-Sancaktepe metro hattı, Marmaray Üsküdar istasyonu ile entegre olacak ve Anadolu-Avrupa arasındaki yolculuğu rahatlatacak. Bunun yanı sıra metro hattının Altunizade istasyonuyla metrobüse ve diğer toplu ulaşım araçlarına ulaşım da mümkün olacak.

Sancaktepe’de Yenidoğan, Sarıgazi, Samandra markalı konut projelerinin yanı sıra yeni yapıların en çok yükseldiği yerlerin başında geliyor. Sancaktepe, yeni ulaşım projeleri hayata geçtiğinde daha fazla cazibe merkezi olacak. 150-200 bin TL’ye Sancaktepe’de satılık daireler bulmak mümkün. Yeni yatırımlar ile birlikte Sancaktepe konut fiyatlarının daha fazla artması bekleniyor. Sancaktepe’den yatırım ya da oturum amaçlı daire almayı düşünenler uzun vadede kazançlı çıkacak.