Sahibinden satılık daire ilanları daha fazla aranıyor

Sahibinden satılık daire ilanları, ev sahibi olmak istiyorum diyenlerin emlak ile ilgili en çok araştırılan konuların başında geliyor.

Paylaş

Sahibinden satılık daire ilanları, ev sahibi olmak istiyorum diyenlerin internette en çok araştırdığı anahtar kelime grupları başında geliyor.

Konut talebinin hızla arttığı günümüzde ucuz daire almak isteyen emlakçıya komisyon ödememek için sahibinden satılık konutlara yöneliyor.

Sahibinden satılık daire almanın avantajları neler?

Sahibinden satılık daire alırken emlakçıya komisyon ödenmeyeceğinden dolayı daha düşük fiyata ev sahibi olmak mümkün olabiliyor. Evini satmak için emlakçı ile anlaşan ev sahipleri satış üzerinden emlakçıya yüzde 2 oranında komisyon ödüyor.  Bu da satılık daire fiyatının artmasına yol açabiliyor.

Sahibinden daire alırken alıcıların akıllarındaki sorulara daha net yanıtlar bulması mümkün. Direkt mülk sahibi ile alışveriş yapılacağı için güvensizlik problemi de en aza inecektir.

Sahibinden satılık daire almanın bir avantajı da konut satın almaktan vazgeçtiğiniz takdirde herhangi bir maddi sorun yaşamamak olacaktır. Daireyi bir emlakçı vasıtasıyla satın alacaksanız belli bir peşinat vermeniz gerekebilir. Vazgeçtiğinizde verdiğiniz parayı geri almanız mümkün olmayabilir.

Ucuz ev sahibi olmak istiyorum diyorsanız direkt daire sahibinden konut satın almaya yönelmeniz bütçeniz açısından doğru bir karar olacaktır. Böylece daha uygun fiyata hayalinizdeki eve sorunsuz bir şekilde kavuşabilirsiniz.

Sahibinden satılık daireler İstanbul’da Beylikdüzü, Esenyurt, Küçükçekmece, Avcılar, Silivri, Arnavutköy gibi ilçelerde oldukça fazla. Bütçenize en uygun daireyi emlak ofislerinde satılan dairelerden 10-15 bin TL daha ucuza almanız mümkün olabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir