Neye yatırım yapmalı? En karlı yatırım aracı hangisi?

Neye yatırım yapmalı? En karlı yatırım aracı hangisi? soruları yatırım yapmayı düşünen tüketicilerin en çok merak ettiği sorular arasında.

Paylaş

Neye yatırım yapmalı? En karlı yatırım aracı hangisi? soruları yatırım yapmayı düşünen tüketicilerin en çok merak ettiği sorular arasında geliyor.

Altın, döviz, borsa, emlak, tahvil, mevduat faizi gibi birçok farklı yatırım aracı olsa da emlak yatırımı yapmak yatırımcıların vazgeçemediği alışkanlar arasında yer alıyor.

Konut sektörü inişli çıkışlı bir grafik sergilese de yıllardır en çok kazandıran yatırım araçları arasında ilk sıralarda geliyor. Konut fiyatları son yıllarda hızla artma eğiliminde olduğu için yatırımcıların da gözdesi konumunda.

Konut harici diğer yatırım araçlarının inişli çıkışlı bir grafik sergilemesi yatırımcıları tedirgin ediyor. Yatırımlarının boşa gitmesini istemeyenler ise daha güvenli bir liman arayışında olduğu için emlak yatırımına ayrı bir ilgi duyuyor.

Neye yatırım yapmalı?

Konut fiyatları yerinde saymıyor, yükseliyor. Geçmiş dönemlerde konut satın alanlar şimdiden kara geçmiş durumda. Gelişmekte olan bölgelere yapılan konut emlak yatırımları kısa sürede kendini amorti edebiliyor.

İstanbul’da Beylikdüzü, Esenyurt, Silivri, Başakşehir, Küçükçekmece, Arnavutköy, Sancaktepe gibi yerlerden konut alanlar çoktan kara geçti. Bu yerlerin yanı sıra İstanbul’a yakın lokasyonlar da emlak yatırımı açısından karlı.

Tekirdağ’da Çerkezköy, Kapaklı, Çorlu öne çıkan bölgeler. Edirne Merkez, Kırklareli Merkez ve Lüleburgaz, Yalova, Kocaeli, Bursa, Çanakkale kazançlı yatırım için düşünülebilecek lokasyonlar arasında.

Bu tür yerlerden yapılan konut yatırımlarının yatırımcılara kaybettirme durumu çok fazla yok. Buralarda konut fiyatları hızla yükseliyor. İş imkanları, üniversitelerin varlığı, nüfus artış hızı, amortisman sürelerinin daha düşük olması gibi faktörler yatırımcılar için avantaj.