X

Nereden arsa almalıyım 2020 öneriler

nereden-arsa-almalıyım-2020.jpg

Nereden arsa almalıyım 2020 sorusu, yeni yılda arsa yatırımı yapmak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan biri.

2020 arsa yatırımı yapmak istiyorsanız gelişmekte olan yerleri tercih etmenizde fayda var. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerdeki satılık arsa fiyatları oldukça yüksek. Bundan dolayı bu illere yakın lokasyonda, gelecek vaat eden yerlere yönelmeniz kazandıran arsa yatırımı için önemli bir husus.

Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi 2020 arsa yatırımı önerileri için Trakya birinci rota. İstanbul’a yakınlığı, sanayi ve tarım merkezi olması, hızlı göç alması, iş sahalarının fazla olması Trakya’yı arsa ve konut yatırımı için cazip kılıyor.

Son yıllarda Trakya’da konut ve satılık arsa fiyatları hızla artsa da hala uygun fiyatlara arsa bulmak mümkün olabiliyor. Peki, 2020’de emlak yatırımı için Trakya’da nerelere yönelmek lazım? Nereden arsa almalıyım 2o2o ?

Trakya’da Çorlu, Çerkezköy, Lüleburgaz gibi yerler emlak ve konut fiyatlarının en çok yükseldiği yerlerin başında geliyor. Buralarda satılık daire ve arsa fiyatları neredeyse İstanbul ile yarışır düzeyde. Merkezden ziyade köylerine yönelmek daha cazip görünüyor.

Nereden arsa almalıyım 2020 ? Tekirdağ’da Saray, Kırklareli’de Babaeski, Vize, Demirköy, Pınarhisar, Pehlivanköy, Kofçaz düşünülebilir. Edirne’de ise İpsala, Enez, Havsa, Keşan, Meriç, Lalapaşa, Uzunköprü’deki satılık arsalara göz atılabilir. Buralarda hisseli parsel yerine müstakil parsellere yönelmekte fayda var. Nakit alımlarda birçok satıcının ciddi anlamda indirime gittiğini unutmamak gerekiyor. Kredi çekerek alınacak arsanın maliyeti yüksek olacağı için yatırım getirisi açısından daha fazla zamana ihtiyaç var. www.emlakzamani.net

Kategoriler: Emlak yatırımı
emlakzamani: