Mudanya emlak yatırımı için uygun

Mudanya emlak yatırımı için alternatif arayan yatırımcıların son zamanlarda en çok ilgi gösterdiği lokasyonların başında geliyor. 

Paylaş

Mudanya emlak yatırımı için alternatif arayan yatırımcıların son zamanlarda en çok ilgi gösterdiği lokasyonların başında geliyor.

Bursa’nın en gözde ilçelerinden biri olan Mudanya satılık arsa ve satılık daire fırsatları ile ilgilenen yatırımcıların da ilgisini çekmeye başladı.

İstanbul’a yakın mesafede olan Mudanya’ya hem deniz hem de kara yolu ile kısa sürede ulaşmanın mümkün olması İstanbul’a yakın mesafede yatırım düşünenler için uygun görünüyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarının devam ettiği Mudanya’da BUDO seferlerinin ilçeye büyük hareket kazandırdığı bilinen bir gerçek. Mudanya’da alt yapı yatırımları da devam ediyor. Tüm bu yapılanlar ve planlanan projeler Mudanya’nın daha fazla değerlenmesini sağlıyor.

Mudanya ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 2.408 TL olurken, geri dönüş süresi 21 yıl olarak hesaplanıyor.
2019 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Mudanya ilçesindeki konut fiyatları göze çarpıyor. Mudanya’da satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 180.616 TL ile 301.000 TL arasında değişiklik gösteriyor. Mudanya konut fiyatları İstanbul ile yarışır düzeyde seyrediyor.

Mudanya satılık daire ilanlarının yanı sıra Mudanya satılık arsa ilanları da ilgi görüyor. Mudanya’da satılık arsa arayanlar Eşkel satılık arsa ve Eğerce satılık arsa ilanlarını da incelemeden geçmiyor. Son yıllarda yükselişteki lokasyonlardan biri olan Mudanya’da konut ve arsa fiyatlarının daha da artacağı tahmin ediliyor. 100 bine yakın kişinin yaşadığı Mudanya yatırımın yanı sıra daimi yaşam açısından da uygun yerler arasında geliyor.

Mudanya konut projeleri ve Mudanya satılık daire ile ilgili arayışta olan yatırımcılar Mudanya’daki gelişmeleri yakından takip ederek en uygun yatırım fırsatlarını kaçırmamaya çalışıyor.