Montenegro (Karadağ) emlak yatırımı ilgi görüyor

Paylaş

Montenegro (Karadağ) emlak yatırımı son yıllarda yurtdışında gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlerin en çok ilgi gösterdiği konular arasında. Henüz AB üyesi olmayan Montenegro (Karadağ) son zamanlarda Türk ve yabancı yatırımcıların yakın takibine giren yerler arasında yer alıyor.

Bugün Montenegro’da her türlü gayrimenkul fiyatları şaşırtıcı derecede ucuz. Avrupa Birliğine girmesi ile birlikte diğer komşu ülkelerde yaşanan süreç burada da yaşanıyor, fiyatlar hızla katlanarak artıyor. Bugün Montenegro’daki bu fırsatı yakalamak henüz kolay.

Montenegro’da gayrimenkul fiyatları diğer Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında şaşırtıcı derecede ucuz. Avrupa Birliği’ne girişin eşiğinde olan Montenegro’da aynı emsal ülkelerdeki gibi gayrimenkul fiyatları gün geçtikçe artıyor. Henüz fiyat avantajı devam ederken gelecek ile ilgili planlarınıza Montenegro’da alacağınız gayrimenkul ile yön verebilirsiniz. Podrica ve Budva emlak yatırımı için gözde yerler.

Montenegro’da evraklarınızı teslim etmenizden sonra 5-7 iş günü içerisinde şirket kurulumu yaparak çalışma ve oturma izni çıkarttırabilmeniz mümkün. İstanbul – Podgorica arası uçakla sadece 1 saat 25 dakika sürüyor.

İtalya’nın tam karşısında bir Akdeniz ülkesi olan Montenegro’ya ulaşım son derece kolay. THY’nın yaz aylarında günde 2-4 sefer, kışın ise her gün direkt uçuş gerçekleştirdiği Montenegro’ya Dubrovnik veya Tiran üzerinden de uçmak mümkün.

Montenegro’nun Avrupa Birliğine girme süreci, ülkenin 2017 Haziran’da NATO’ya girmesi ile birlikte iyice hızlandı. Bugün Montenegro vatandaşlarının artık Avrupa Birliği ülkelerinde ” Serbest Dolaşım ” hakları bulunuyor.

Montenegro para birimi olarak ” EURO ” kullanıyor. Vize bile almadan gittiğimiz ve bütün kapıları bize açık olan Montenegro, Avrupa Birliğine girme sürecinde olduğundan, kanunlarını hızla yeniden düzenliyor. Kısa süre sonra değişecek olan bu kanunlar, diğer Avrupa ülkelerinde olduğu gibi bizlere yavaş yavaş bütün kapıları kapatıyor.