Lüleburgaz emlak yatırımı için uygun

Lüleburgaz emlak arayışında olan yatırıcımlar için kazançlı fırsatlar sunuyor. Lüleburgaz'da satılık daire fiyatları hızla yükseliyor.

Paylaş

Lüleburgaz emlak arayışında olan yatırıcımlar için kazançlı fırsatlar sunuyor.

İstanbul’da satılık daire fiyatlarının son yıllarda hızla artması, konut arayışında olanları İstanbul’a yakın lokasyonlara yönlendiriyor. Çorlu, Çerkezköy ve Kapaklı’dan sonra prim yapan bölgelerden biri de Lüleburgaz oldu.

Kırklareli’nin en büyük ilçesi olan Lüleburgaz, uygun satılık daireler ve yeni konut projeleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. 150 bine yakın kişinin yaşadığı Lüleburgaz, aynı zamanda Trakya’nın en büyük 4. yerleşim yeri olarak biliniyor.

Lüleburgaz’da yaşamak için birçok geçerli neden var. İş sahalarının yaygın olması, İstanbul’a oranla konut fiyatlarının ucuz olması, daha sakin bir yerleşim yeri olması bu nedenlerin başında geliyor.

Lüleburgaz emlak ve  diğer yatırımların son yıllarda arttığı bir bölge. İstanbul’a 150 kilometre uzaklıktaki Lüleburgaz emlak konut yatırımı açısından ciddi olarak düşünülmesi gereken bir lokasyon.

Sıfır daire fiyatlarının ortalama 120-250 bin TL arasında seyrettiği Lüleburgaz’da önümüzdeki 5-10 içinde konut fiyatlarının daha da artacağı öngörülüyor. Halkalı-Kapıkule arasında hizmet verecek olan hızlı tren Lüleburgaz’dan da geçecek. Bu da Lüleburgaz’a ve Lüleburgaz’dan İstanbul’a ulaşımı daha da kolaylaştıracak.

Lüleburgaz emlak yatırımı için neden cazip?

Lüleburgaz’da satılan yeni dairelerin çoğu İstanbul’daki dairelere oranla geniş ve konforlu. İşçilik kalitesinin tatminkar olduğu daireler, ekonomik bir şekilde ev sahibi olmak isteyen kişileri cezbediyor. Şimdilerde 150-200 bin TL’den alınan dairelerin 3-5 yıl içinde %20-30 prim yapması gündemde. Yeni yatırımlar ile kazanç oranı daha da artabilir.

Lüleburgaz emlak fiyatlarındaki artışın en önemli nedeni Trakya’daki sanayi tesislerininbirçoğunun bu bölgede toplanmış olmasından kaynaklanıyor.

Lüleburgaz’ın konut yatırımcıları için ve daha sakin bir hayat sürmek isteyenler için en büyük avantajı Trakya bölgesinde merkezi konumda yer alması. Lüleburgaz ilçesi, Kırklareli merkezine, Çorlu’ya, Çerkezköy’e, Vize’ye, Edirne’ye, Saray’a oldukça yakın. Hızlı tren ile İstanbul’a yakınlığı 40-45 dakikaya inecek.

Trakya Bölgesi’nde sanayi ile büyüyen ilçelerden bir diğeri olan Lüleburgaz’da emlak yatırımı açısından en çok öne çıkan bölgeler şunlar:

Cumhuriyet Mahallesi, 8 Kasım Mahallesi, Gündoğdu Mahallesi, Bulvar Yolu, İstanbul, Fatih, İstasyon ve Kurtuluş Caddesi, Hürriyet ve Özerler Mahallesi revaçta olan bölgeler arasında ilk sırada yer alıyor.