Küçükçekmece’de nerelerden daire almalı?

Küçükçekmece hızlı artan nüfusu, ulaşım ağlarına yakınlığı, yeni ulaşım projelerinin içinde yer alması ile yatırımcılara kazandırıyor.

Paylaş

Küçükçekmece hızla artan nüfusu, ana ulaşım arterlerine yakın olması, yeni ulaşım projelerinin içinde yer alması nedeniyle konut yatırımcısına kazançlı fırsatlar sunuyor.

İstanbul’un en kalabalık ilçesi Küçükçekmece son yıllarda birçok konut projesi ile dikkat çekiyor. Markalı konut projeleri açısından İstanbul’un gözde ilçelerinden biri olması ve amortisman süresinin kısa olmasından dolayı konut yatırımcısına kazandırıyor.

Küçükçekmece 13-14 yıllık amortisman süresi ile daire alacaklara avantaj sağlıyor. Bu kapsamda Küçükçekmece ilçesinden konut satın alanların daireleri diğer ilçelere oranla daha çok değerleniyor.

Ayrıca konut amortisman sürelerinin kısa olduğu bölgelerde küçük yatırımcılar daha rahat konut alabiliyor. Çeşitli finansman modellerini de içeren küçük metrekareli yatırımlar kısa vadede sadece değer artışı ile de büyük getiriler sağlıyor. Küçükçekmece gerek kültür-sanat gerek yol gerek de dev ulaşım yatırımlarıyla İstanbul’un diğer ilçelerden ayrıcalıklı konumda yer alıyor.

Küçükçekmece emlak fiyatları ulaşım projeleri ile yükselecek

Bilindiği gibi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, geçtiğimiz  aylarda İstanbullulara 5 yeni raylı sistem hattı müjdesini vermişti.

Bu hatların ikisinde Halkalı, adeta bir merkez nokta konumunda bulunacak. 33 kilometrelik Halkalı-Üçüncü havaalanı ile 33 kilometrelik Halkalı-Çatalca metro hatlarıyla bölge çok daha değerli bir hale gelecek.

Diğer taraftan milyonlarca İstanbulluyu ilgilendiren banliyö hatlarının tamamlanması ile Küçükçekmece’den İstanbul’un herhangi bir noktasına ulaşım problem olmaktan çıkacak.

Proje tamamlandığında, banliyö hatları ile metro hatları Marmaray’a entegre edilmiş olacak. Halkalı-Gebze arasında kesintisiz işletmeciliğe geçilecek. Halkalı’dan Gebze’ye seyahat süresi 105 dakikaya inecek.

İlçede markalı konut projeleri en çok Atakent bölgesinde yükseliyor. Arsa stoku açısından elverişli olan bölgede birçok inşaat firması tarafından yapılan yeni projeler görmek mümkün. Atakent’ten 5-10 yıl önce daire satın alanlar şimdilerde en az %100 olmak üzere %300-400’e varan oranlarda kar yaptı. Atakent’te markalı konut projelerinden sıfır daire almak için ortalama 500 bin TL’yi gözden çıkarmak gerekiyor.

Yatırım için buralar uygun

Küçükçekmece ilçesinden konut satın almak isteyenler Atakent’in yanı sıra Halkalı, Cennet Mahallesi, Yeni Mahalle, Cumhuriyet Mahallesi, Yeşilova’yı düşünebilir. Bu bölgedeki daire fiyatları hızla yükseliyor. E-5 ve metrobüse yakın konumda olmaları nedeniyle bölgede en çok prim yapan bölgeler. Yatırımcısına her zaman kazandıracak.