Küçükçekmece konut yatırımcısına kazandırıyor

İstanbul'un en kalabalık ilçesi Küçükçekmece konut projeleri ve satılık daire ilanları arasında en çok ilgi gören ilçelerin başında geliyor.

Paylaş

İstanbul’un en kalabalık ilçesi Küçükçekmece konut projeleri ve satılık daire ilanları arasında en çok ilgi gören ilçelerin başında geliyor.

Küçükçekmece, 13-14 yıllık amortisman süresi ile daire alacaklara avantaj sağlıyor. Birçok konut projesinin yer aldığı Küçükçekmece ilçesinden konut satın alanların daireleri diğer ilçelere oranla daha çok değerleniyor.

Ayrıca konut amortisman sürelerinin kısa olduğu bölgelerde küçük yatırımcılar daha rahat konut satın alabiliyor. Çeşitli finansman modellerini de içeren küçük metrekareli yatırımlar Küçükçekmece konut projeleri ile ilgilenenlere kısa vadede büyük getiriler sağlıyor.

Küçükçekmece konut yatırımında ayrıcalıklı durumda

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz Küçükçekmece ilçesinde yapılan yatırımlara dikkat çekiyor. “Küçükçekmece bulunduğu konum ve büyüklüğü dolayısıyla İstanbul’un gözde semtlerinden bir tanesi. Küçükçekmece’de yaşayan vatandaşlarımızın iyi standartlarda hayatlarını sürmesi bizim için çok önemli. Küçükçekmece’nin daha da gelişmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Küçükçekmece gerek kültür-sanat gerek yol gerek de dev ulaşım yatırımlarıyla diğer ilçelerden ayrıcalıklı konumda. Bu nedenle konutta da kazandırması kaçınılmaz” diyor.

Yeni ulaşım projeleri Küçükçekmece’yi uçuracak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Mayıs ayında İstanbullulara 5 yeni raylı sistem hattı müjdesini vermişti. Bu hatların ikisinde Halkalı, adeta bir merkez nokta konumunda bulunacak. 33 kilometrelik Halkalı-Üçüncü havaalanı ile 33 kilometrelik Halkalı-Çatalca metro hatlarıyla bölge çok daha değerli bir hale gelecek. Proje tamamlandığında, banliyö hatları ile metro hatları Marmaray’a entegre edilmiş olacak. Halkalı-Gebze arasında kesintisiz işletmeciliğe geçilecek. Halkalı’dan Gebze’ye seyahat süresi 105 dakikaya inecek. Bunun yanı sıra Halkalı-Kapıkule arasında projelendirilecek hızlı tren ile ilçenin değeri daha da artacak.

Küçükçekmece’de nerelerden daire almalı?

Küçükçekmece’nin şu anda en çok prim yapan bölgesi Atakent olarak öne çıkıyor. Birçok markalı konut projesinin yükseldiği Atakent’ten daire alanlar kaybetmiyor. Yeni ulaşım projeleri ile birlikte değerini daha da katlayacak Atakent, Küçükçekmece’nin modern yüzünü temsil ediyor.

Atakent’e konut yatırımı yapan tüketiciler konutlarını kiraya verirken de kaybetmiyor. Atakent kiralık daire fiyatları son yıllarda tırmanışa geçti. Alırken ve satarken kayıp yaşamak istemeyenler için Atakent önemli bir alternatif olarak değerlendirilebilir.

Küçükçekmece konut alıcıları için birçok alternatif sunuyor. Atakent’in yanı sıra Cennet Mahallesi, Yeşilova Mahallesi, Yeni Mahalle, Cumhuriyet Mahallesi de nitelikli konutların yükseldiği yerler arasında öne çıkıyor. Bu bölgeler son 5 yılda önemli ölçüde prim yaptı. Metbrobüse yakınlık bunda önemli etken oldu.

Emlak Zamanı / Özel Haber

www.emlakzamani.net