Küçükçekmece emlak piyasası ulaşım projeleri ile canlanacak

Küçükçekmece emlak yatırımı konusunda son yıllarda sıkça tercih edilen ilçeler arasındaki yerini sağlamlaştırmaya başladı.

Paylaş

Küçükçekmece emlak yatırımı konusunda son yıllarda sıkça tercih edilen ilçeler arasındaki yerini sağlamlaştırmaya başladı.

Küçükçekmece konut projeleri bakımından İstanbul’un en hareketli ilçeleri arasında yer alıyor. Halkalı konut projeleri, Basın Ekspres konut projeleri, Atakent konut projeleri oldukça ilgi görüyor.

Emlak siteleri aracılığıyla yayınlananan ilanlar arasında Küçükçekmece satılık daire ilanları yükselişte. Ulaşım açısından cazip bir lokasyonda yer alan ilçede yeni konut projeleri hızla yükseliyor. Küçükçekmece emlak yatırımı konusunda yatırımcılara cazip ve kısa sürede kazandıracak fırsatlar sunuyor.

Ulaşım projeleri ile değerini daha çok katlayacak ilçede 200 bin TL’den aşağı sıfır daire bulmak çok zor. Küçükçekmece satılık daire fiyatları 250-500 bin TL arasında değişiyor. Markalı konur projelerinde bu rakam çok daha yükseliyor.

Küçükçekmece emlak piyasası Küçükçekmece metro projeleri ile uçuşa geçecek

Marmaray Hattı: Halkalı-Sirkeci tren hattının yenilenmesi olarak da düşünülecek olan bu proje 2018 yılında tamamlanması planlanıyor. Yenikapı üzerinden marmaray hattının devamı olacak olan yatırım Küçükçekmece için büyük kazanımlarından biri olacak.

Kirazlı-Halkalı metro hattı: 9.4 km uzunluğundaki Bağcılar(Kirazlı) – Küçükçekmece(Halkalı) metro hattında toplamda 9 istasyon olacak. Bu istasyonlardan 4’ü ilçe sınırlarında yer alıyor. Yatırım tamamlandığında iki ilçe arasındaki ulaşım 14 dakikaya inecek Yatırımın 2019 yılında tamamlanması planlanıyor.

Kirazlı-Halkalı Metro Hattı İstasyonları; FATİH İSTASYONU: Yahya kemal Beyatlı Gösteri Merkezi önü, HALKALI MERKEZ İSTASYONU: Halkalı Meydanı, HASTANE İSTASYONU: Mehmet Akif Ersoy Hastanesi Altı, YARIMBURGAZ İSTASYONU: İstasyon Mahallesi Göl Konutları Altı

Mahmutbey-Halkalı-Bahçeşehir metro hattı: 14 km uzunluğundaki Mahmutbey-Halkalı-Bahçeşehir metro hattında toplamda 7 istasyon olacak. Bu istasyonlardan 3’ü ilçe sınırlarında. Yatırım tamamlandığında iki ilçe arasındaki ulaşım 21 dakikada yapılacak. Yatırımın 2020 yılında tamamlanması planlanıyor.

Mahmutbey-Halkalı-Bahçeşehir Metro Hattı İstasyonları; MEHMET AKİF İSTASYONU: Mehmet Akif Mahallesi Sağlık Ocağı Yanı, ATAKENT İSTASYONU: Atakent Mahallesi, TEMAPARK İSTASYONU: Tema Park Yanı

Ataköy – İkitelli metro hattı: 13 km uzunluğundaki Ataköy – İkitelli metro hattında toplamda 12 istasyon olacak. Bu istasyonlardan 2’si ilçe sınırlarında. Yatırım tamamlandığında Ataköy ve İkitelli arasındaki ulaşım 19,5 dakikada yapılacak. Yatırımın 2020 yılında tamamlanması planlanıyor.

Ataköy-İkitelli Metro Hattı İstasyonları; MEHMET AKİF İSTASYONU: Mehmet Akif Mahallesi Sağlık Ocağı Yanı, İKİTELLİ İSTASYONU: Zühtü Şenyuva ilkokulu Civarı

Zeytinburnu- Halkalı Gümrüğü Marmaray hattı: 21 km uzunluğundaki Zeytinburnu- Halkalı Gümrüğü Marmaray Hattında toplamda 9 istasyon olacak. Bu istasyonlardan 4’ü ilçe sınırlarında. Eski Halkalı-Sirkeci tren hattının yerine yapılacak olan yatırımın 2019 yılında tamamlanması planlanıyor.

Zeytinburnu- Halkalı Gümrüğü Marmaraya Hattı İstasyonları; KÜÇÜKÇEKMECE İSTASYONU: Küçükçekmece Meydanı, İSTASYONU: Eski Soğuksu tren istasyonunu bulunduğu yer, HALKALI GÜMRÜK İSTASYONU: Halkalı Gümrüğü.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir