Konut yatırımı için yeni rota Trakya

Konut yatırımı yapmak isteyenler için cazip fırsatların yer aldığı Lüleburgaz, Saray, Kapaklı, Çerkezköy ve Çorlu'dan satılık daire alanlar kazanacak.

Paylaş

Konut yatırımı yapmak, isteyenler için alternatif fırsatların yer aldığı Tekirdağ ve Kırklareli yakın gelecekte daha fazla kişinin ilgisini çekecek.

Sakin bir hayat sürme isteği, konut yatırımı amaçlı arayışlar İstanbul’a yakın lokasyonlarda yer alan yerleşim bölgelerini değerlendirdi.

İstanbul’a yakınlığı ve arsa fiyatlarının makul olması sebebiyle tercih edilen Trakya, konut yatırımcılarının da gözdesi oldu. Trakya’nın gelişmekte olan ilçelerinde satılık daire ve arazi fiyatları hızla artıyor.

Lüleburgaz yatırımcısına kazandıracak

Lüleburgaz: Trakya’nın en büyük 4. yerleşim merkezi olan Lüleburgaz’da yaklaşık 150 bin kişi yaşıyor. Trakya’da nitelikli konutların yükseldiği Lüleburgaz, Kırklareli’nin en prestijli yerleşim yeri olarak öne çıkıyor. Lüleburgaz’da satılık daire ilanları emlak sitelerinde hızla yükseliyor. Konut yatırımlarının her geçen gün arttığı Lüleburgaz’da satışa sunulan binlerce sıfır daire var. İş sahaların da yaygın olduğu Lüleburgaz, İstanbul’a ortalama 150 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Organize sanayi bölgesi konumunda olduğu için yakın gelecekte nüfus artışı, konut projeleri ve yeni yatırımlar ile daha da gelişecek.

Çorlu’da fiyatlar İstanbul’a yaklaştı

Çorlu: Tekirdağ’ın en büyük ilçesi Çorlu İstanbul’a 100 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Çorlu son yıllarda hızla gelişmeye başladı. Çorlu’da satılık daire fiyatları son yıllarda önemli ölçüde yükseldi. İlçede hem emlak sektörünün hem de yerel yönetimin yeni yatırımları ve projeleri var. Konut fiyatları İstanbul ile yarışır düzeyde olan Çorlu’da yerel müteahhitlerin yanı sıra markalı konut projeleri de yükseliyor. Ayrıca nüfus da hızla artıyor.  250 bin civarı nüfusu var. Trakya’nın en önemli sanayi, tarım ve yaşam merkezi olan Çorlu’da İstanbul konforunda yaşamak mümkün.

Saray konut yatırımı için gelecek vaat ediyor

Saray: Tekirdağ’ın ilçesi Saray sakin bir hayat sürmek isteyen, iş sahalarına yakın, İstanbul’dan bunalanlar için uygun bir lokasyon olabilir. Çorlu’ya, Çerkezköy’e, Kapaklı’ya, Lüleburgaz’a Kıyıköy’e, Kastro’ya, İğneada’ya yakın olan Saray’ın merkezinde yeni konutlar yükseliyor. 50 bin civarı nüfusu olan Saray sakinliği arayan konut alıcıları için tercih edilebilir. Dairede yaşamak istemeyenler Saray’da satılık arsa alabilir, müstakil bir yaşam kurabilir.

Çerkezköy ve Kapaklı’da satılık daire fiyatları cazip

Çerkezköy: Tekirdağ’ın en gözde ilçelerinden biri olan Çerkezköy yıllardır Trakya’nın en önemli sanayi bölgelerinden biri olma özelliğini taşıyor. İstanbul’daki birçok büyük fabrikanın tesislerini Çerkezköy’e taşıması, Çerkezköy’deki emlak piyasasına da yansıdı.

Çorlu’ya yakınlığı ve ana ulaşım hatları içinde yer alması Çerkezköy’ü son yıllarda revaçta yerleşim merkezlerinden biri haline getirdi. Yeni konut fiyatları İstanbul’a göre %50 ucuz. Çerkezköy’de 140 bine yakın insan yaşıyor. İstanbul’la Edirne arasını 1 saate indirecek olan ‘Halkalı Kapıkule Demiryolu’ hattı Çerkezköy’e yarayacak. Hızlı trenin geçiş güzergahlarından biri olan Çerkezköy konut yatırımı konusunda daha çok prim yapacak.

Kapaklı: Birkaç yıl öncesine kadar Çerkezköy’e bağlı bir belde belediyesi olan Kapaklı, artık Tekirdağ’ın en gözde ilçelerinden biri olarak anılıyor. İlçe statüsüne kavuşan Kapaklı satılık daire ilanlarının hızla arttığı Trakya ilçeleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. İlçede emlak sektörü son yıllarda çok hareketli. Birçok yerinde yeni inşaat alanlarını ve satılık daireleri görmek mümkün. Kazançlı konut yatırımı yapmak isteyenler düşünebilir.

Organize Sanayi Bölgesi barındıran Kapaklı, iş sahalarının fazla olması bakımından da konut yatırımcısının ilgisini çekiyor. İstanbul’a oranla daire fiyatlarının 3’te 1 daha ucuz olduğu Kapaklı’da her bütçeye göre sıfır satılık daire bulmak mümkün. Çerkezköy’e 5 km, Saray’a 15 km uzaklıkta bulunan Kapaklı halkı geçiminin büyük çoğunluğunu Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışarak sağlıyor. Kapaklı nüfusu son yıllarda aldığı göçle 100 bine yaklaştı.

Emlak Zamanı / Özel Haber

www.emlakzamani.net