Kocaeli’de nereden daire alınır?

Kocaeli'de nereden daire alınır? Kocaeli'de nereye emlak yatırımı yapılmalı? soruları yatırımcılar tarafından sıkça merak ediliyor.

Paylaş

Kocaeli’de nereden daire alınır? Kocaeli’de nereye emlak yatırımı yapılmalı? soruları yatırımcılar tarafından sıkça merak ediliyor.

Kocaeli, Marmara Bölgesinin en önemli sanayi kentlerinden biri olarak ilk sırada yer alıyor. Son yıllarda yapılan yatırımlar ile Kocaeli emlak ve konut projeleri bakımından cazibe merkezi haline geldi. Kamu yatırımlarının yanı sıra büyük ölçekli ulaşım projelerine de ev sahipliği yapan Kocaeli’de kentsel dönüşüm çalışmaları da sürüyor.

Bu gelişmeler, Kocaeli’de satılık daire fiyatlarını son yıllarda önemli ölçüde artırdı. Kocaeli’de nereden daire alınır? sorusunun cevabına gelince öne çıkan lokasyonlardan bahsedelim.

Kocaeli’nde nereden daire alınır? Kocaeli emlak yatırımı önerileri

Kocaeli’nin en çok göç alan bölgelerinden biri olan sanayi ilçelerinin başında gelen Gebze oluyor. İstanbul’a yakın olması sebebiyle hızlı bir gelişim gösteren Gebze’de satılık konut fiyatları son zamanlarda yüzde 25-30 oranında arttı. Gebze satılık konut fiyatları 150 bin TL ila 300 bin TL arasında değişiyor.

Osmangazi Köprüsü’nün hizmete açılmasıyla yapılmasıyla cazibe merkezi haline gelen bir diğer ilçe olan Darıca’da konut fiyatlarında yükseliş başladı. Kocaeli lüks konut projeleri adresi olan Darıca’da son iki yılda satılık konut fiyatları yüzde 30-35 oranında arttı. Darıca satılık lüks daire fiyatları 250 bin TL’den başlayıp, 1 milyon TL’ye seviyelerine çıkabiliyor.

2008 yılında Gebze’den ayrılarak ilçe olan Çayırova da Kocaeli’nde satılık konuta talebin en yüksek olduğu ilçeler arasında. Çayırova satılık konutların metre kare fiyatlarında ciddi artış var.

Sanayi bölgesi olan Çayırova, birçok tesis bulunuyor. Dolayısıyla iş imkanları bakımından tercih ediliyor ve yoğun göç alıyor. Çayırova’da satılık konut fiyatları son zamanlarda ortalama yüzde 20-25 oranında arttı. Çayırova satılık konut fiyatları 140 bin TL ile 300 bin TL arasında değişiyor.

Kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiği İzmit ilçesinde de konut fiyatları yükselişe geçti. Kentsel dönüşüm projelerindeki artış konut fiyatlarına da yansıdı. Kocaeli İzmit’te son iki yılda satılık konut fiyatları Kocaeli şehir geneline kıyasla daha fazla artış kaydetti.

Kocaeli’de son yıllarda satılık konut fiyatlarının en çok arttığı bölge İzmit oldu. İzmit’te son 2-3 yılda satılık konut fiyatları yüzde 40-50 oranında yükseldi. İzmit satılık daire fiyatları 130 bin TL ile 217 bin TL arasında değişiyor.

Kocaeli’de emlak ve konut yatırımı yapmak isteyenlerin bu ilçelerdeki satılık konutları takip etmesinde fayda var. Daha kazançlı daire yatırımı için mülk sahibinden satın almaya özen gösterilmeli. Pazarlık yaparak piyasa fiyatının birkaç bin lira daha altında sıfır daire sahibi olunabilir. İstanbul’a yakın lokasyonda konut ve emlak yatırımı düşünenler için kaybettirmeyecek illerden biri olan Kocaeli’de önümüzdeki 5-10 yılda konut fiyatları daha da yükselecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir