Kocaeli emlak yatırımı için uygun yerler

Kocaeli Türkiye'nin en önemli sanayi merkezlerinden biri olarak son yıllarda yapılan yatırımlarla cazibe merkezi haline geldi.

Paylaş

Kocaeli, Türkiye’nin en önemli sanayi merkezlerinden biri olarak son yıllarda yapılan yatırımlarla cazibe merkezi haline geldi.

Cengiz Topel Havalimanı, İzmit Körfez Geçişi ve İstanbul-Bursa-Balıkesir İzmir Otoyol projesi,  Kuzey Marmara Otoyol projesi Kocaeli’yi ulaşımda cazip kılıyor.

1180 yataklı Kocaeli Entegre Sağlık Kampüsü, İzmit kent merkezi tramvay çalışması, Bilişim Vadisi projesi, Muallimköy projesi, Kandıra Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) projesi ve Entegre Katı Atık Tesisleri gibi dev projeler Kocaeli’ye değer katıyor.

Kocaeli’nde gayrimenkul piyasasına göz atıldığında fiyatların yükselişini sürdürüyor. Özellikle İzmit, Başiskele, Kartepe, Gölcük, Karamürsel ve Gebze’nin önem kazandığını ifade ediyor.

Kocaeli yatırımcısına kazandırıyor

Kent merkezi konumunda olan İzmit’in Yürüme Yolu, Fethiye Caddesi, Turan Güneş Caddesi, Ankara Karayolu ve Gazanfer Bilge Bulvarı çevresinde gelişmiş bir ticari yoğunluk var.

Başiskele ve Kartepe ilçelerinde deprem sonrası çeşitli imar revizyonları yapılması ve arazi alanının müsait olması nedeniyle gelişiyor. Deniz ve doğanın iç içe olması ve temiz havası nedeniyle özellikle Arap yatırımcıların dikkatini çekiyor.

Son yıllarda Türkiye’ye ilgisi bir hayli artan Arap yatırımcılar Kartepe’nin Samanlı eteklerini ve Maşukiye bölgelerini tercih ediyor.

17 Ağustos depremi sonrası altyapısı tamamen çöken ve ekonomisi durma noktasına gelen Gölcük devlet yatırımlarıyla yeniden toparlandı. Karamürsel’de inşası tamamlanan Körfez Geçiş Köprüsü’nün bölgedeki arsa ve konut fiyatlarında patlama yarattı.

Gebze gerek iş hayatı gerekse özel yaşam bakımından İstanbul’a bağımlı bir görüntü sergiliyor. İstanbul’a çok yakın olması nedeniyle Gebze’nin hızlı bir gelişim gösterdiğini belirtiyor.