X

Kıyıköy emlak yatırımı, Kıyıköy’de yaşanır mı?

Kıyıköy emlak yatırımı yapmak mantıklı mı ? Kıyıköy’de yaşanır mı? gibi sorular Trakya’da emlak yatırımı düşünenlerin en çok ilgilendiği konuların başında geliyor.

Kırklareli’nin Vize ilçesine bağlı bir belde belediyesi olan Kıyıköy doğal güzellikleri, plajı ile sakin ve ekonomik seçenekleri ile tatilcilerin gözdesi konumunda.

İstanbul’a yaklaşık 2,5 saat uzaklıkta olan Kıyıköy’e son yıllarda hem tatil hem de yatırım amaçlı emlak arayanların ilgisi artmaya başladı.

Kıyıköy emlak piyasası hareketlenecek

Kıyıköy’de tatil yapmak isteyenler yaz aylarında buraya yoğun ilgi gösteriyor. Ev pansiyonculuğunun yaygın olduğu Kıyıköy’de birçok ev pansiyonu mevcut. Kıyıköy günlük kiralık ev, Kıyıköy pansiyon fiyatları günlük 150-350 TL arası değişiklik gösteriyor.

Kıyıköy satılık daire fiyatları ise ortalama 150 bin TL’den başlıyor. Son yıllarda yeni binaların hızla yükseldiği Kıyıköy’de sıfır daire fiyatları ise ortalama 250 bin TL’den başlıyor.

Ev pansiyonculuğunun Kıyıköy’de en çok getiri sağlayan iş kollarından biri olması belde halkının yanı sıra emlak yatırımcılarının da iştahını kabartıyor. Bundan dolayı son yıllarda yeni binalar hızla yükselmeye başladı. Bu binalar dıştan normal bir apartman olarak görülse de içi pansiyon şeklinde düzenleniyor. Oda oda ayrıldığı gibi stüdyo daire şeklinde dizayn edilenler de mevcut.

Kıyıköy’de yaşanır mı?

Sessiz sakin, denize yakın, orman varlığı oldukça fazla olan Kıyıköy, Trakya’nın gözdesi durumunda. Kıyıköy, günübirlik konaklama, kısa süreli tatil için tercih edilse de yaz-kış yaşanacak bir durumda. Ortalama 2000 kişinin yaşadığı belde belediyelik olduğu için köy statüsündeki yerlere oranla biraz daha fazla gelişmiş durumda.

Kıyıköy’de birçok eksiklik ve sorun olsa da bölge halkı ve konaklayanlar bu sorunların zamanla giderileceğine inanıyor. Emlak yatırımı için İstanbul’a yakın yerleri düşünenler için Kıyıköy emlak ve yaşam için uygun. Kıyıköy hem Vize’ye hem de Saray’a oldukça yakın konumda. Daimi olarak yaşam sürdürmek açısından da temel donanımlara sahip bir lokasyon. Kıyıköy’den daire alıp pansiyon şeklinde tatilcilere kiralamak mümkün. Sezonluk bu işten iyi kazanç elde edilebilir. Bunun yanı sıra daimi kiracı bulunarak da Kıyıköy’den alınacak dairenin daha kısa sürede amorti etmesi mümkün.

 

 

Kategoriler: Emlak yatırımı
emlakzamani: