Kira öder gibi ev almak mümkün mü?

Kira öder gibi ev almak mümkün mü? sorusu ev sahibi olmak isteyenlerin cevabını en çok merak ettiği konuların arasında ilk sırada geliyor.

Paylaş

Kira öder gibi ev almak mümkün mü? sorusu ev sahibi olmak isteyenlerin cevabını en çok merak ettiği konuların arasında ilk sırada geliyor.

Gün geçtikçe ülkemizde ev sahibi olmak zor hale gelmektedir. Ekonomik koşullar sebebi ile birikim yapmak hepimiz için imkansız denecek durumdadır. Her insanın hayali kendi evi iken ve ev almak için düşünenler için birçok farklı yöntem karşımız çıkar. İlk olarak banka kredileri karşımızdadır.

Evin konut kredisi uygun olma durumu ve ev alacak kişinin kredi notunun kredi onaylanacak durumda olması ile gelişen konut kredisi son günlerde birçok kişinin ev almak için başvurduğu yöntemdir. Kira öder gibi ev sahibi olmak adına yapılan konut kredisi aynı zamanda yüksek oranlı faiz ödemelerini de beraberinde getirir. Yüksek faiz oranları sebebi ile birçok kişinin konut kredisi ile ev almak konusunda sıkıntıları oluşur.

Ayrıca evin krediye uygun olmaması da konut kredisinden vazgeçme nedenidir. Bu nedenle ülkemizde dönem dönem devlet tarafından bankalara verilen olanaklar ile konut kredi faiz oranlarında indirime gidilmektedir. Kira öder gibi ev sahibi olmak adına bu indirimleri takip etmek gereklidir. İyi bir araştırmacı iseniz aradaki farkları belirler ve ona göre ev almaya karar verir.

Kira öder gibi ev almak, Faizsiz Ev Sahibi Olunabilir mi?

Faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak hayalinde olanlar için konut kredisi dışında çeşitli kura yöntemleri ile geliştirilmiş sistemler kurulmuştur. Bu sistemler ile kişiler kendi maddi olanaklarına göre taksit çeşitliliğinden yararlanırlar. Böylelikle kendilerini çok zorlamadan ev sahibi olma fırsatı yakalarlar. Sistem olarak ödeme şartlarına göre üyeler gruplara ayrılır. Bu gruplarda belirlenen kişiler belirli gün ve tarihlerde noter huzurunda yapılan çekilişe dahil olurlar.

Kura sonucu çıkanlar aynı anda ev sahibi olurlar. Faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak bu şekilde mümkün hale gelir. Hem faizsiz hem kendi şartlarına uygun ödemeleri seçmek sistemin ana amacıdır. Kura sonucu çıkmayan üyeler ise faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak için bir sonraki çekilişi beklemek durumunda kalırlar. Bu fırsatlardan yararlanmak için iyi bir araştırma ile kendinize uygun ve güvenilir bir sisteme dahil olabilirsiniz.