Kayaşehir prim yapmaya devam edecek

Kayaşehir, son yıllarda İstanbul'un en çok konut üretilen ve prim yapan bölgeleri arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Paylaş

Kayaşehir, son yıllarda İstanbul’un en çok konut üretilen ve prim yapan bölgeleri arasında yer alıyor.

Yapılan araştırmalar konut, ofis, arsa ve arazi yatırımları bakımından öne çıkan bölgelerin ulaşım projeleri ile daha çok değerlendiğini ortaya kokuyor.

Son üç yılda planlanan ve hayata geçirilen Üçüncü Havalimanı ve Üçüncü Köprü, İstanbul-İzmir Otoyolu,Osmangazi Köprüsü, metro ve tramvay projelerine yakın inşa edilen konut projeleri değerleniyor.

Uzmanlar, arsa, ofis ve gayrimenkullerin değerlenmesinde ulaşım projelerinin bir numaralı değer faktörü olduğuna dikkat çekiyor.

Bir dönem kimsenin yüzüne bakmadığı Başakşehir’e bağlı Kayaşehir bunun en somut örneği. İstanbul’da oturum ve yatırım amaçlı konut tercihlerinde en çok dikkat çeken bölgelerin başında gelen Kayaşehir’de daire fiyatları tavan yaptı. Bölgede 250 bin TL’den aşağı konut bulmak zor.

Kayaşehir konut projeleri ile adından söz ettirecek

Üçüncü Köprü ve Üçüncü Havalimanı bağlantı yollarına yakın bölgede 2013 yılında TOKİ’de konutların m2 satış fiyatı bin 700 ile bin 200 TL idi. Nitelikli projelerde ise 2 bin 700 ila 3 bin TL aralığında seyrediyordu. Bugün değerler TOKİ’de 2 bin 500 ilah3 bin 300 TL’lere, nitelikli projelerde ise 3 bin 800 ila 4 bin 500 TL’lere ulaştı.

Bölgenin hızla gelişen yapısı, konumu, yeni bağlantı yollarına yakınlığı ve devam eden yatırımlarla gelecekte de prim yapması kaçınılmaz olacak.

İnşaat firmalarının bölgedeki konut projelerinin 2017 yılında hız kazanacağını söylemek yanlış olmayacak.

Eğer Başakşehir’den oturum ya da yatırım amaçlı daire almayı düşünüyorsanız Kayaşehir konut projeleri ile ilgili araştırmalar yapmanızda fayda var.