Kapaklı’dan daire alınır mı, nelere dikkat edilmeli?

Kapaklı'dan daire alınır mı? Kapaklı'ya konut yatırımı yapmak mantıklı mı? Kapaklı'dan daire alırken dikkat edilmesi gerekenler neler?

Paylaş

Çerkezköy Kapaklı’dan daire alınır mı? Kapaklı’da satılık daireler kaç paradan gidiyor? Bir dönem Çerkezköy’e bağlı bir yerleşim yeri olan Kapaklı, ilçe statüsüne kavuştuktan sonra Tekirdağ’ın en gözde yerlerinden biri oldu.

Birkaç yıl önce Tekirdağ’ın Büyükşehir olması ve bununla birlikte Kapaklı’nın ilçe olması emlak sektörünü ciddi anlamda hareketlendirdi. Bir dönem yatırım amaçlı arsa satışının yaygın olduğu Kapaklı’nın birçok yerinin imara açılması bu bölgeye ilgiyi artırıyor. Yatırım amaçlı bölgeden konut satın almak isteyenler internette en çok “Kapaklı’dan daire alınır mı?” sorusunun cevabını araştırıyor.

Çerkezköy’de emlakçılık yapanlar Kapaklı’nın ilçe olduktan sonra hızlı prim yapmasının Çerkezköy’e yaramadığını belirtiyor. Kapaklı’da satılık daire fiyatları Çerkezköy ile yarışır düzeyde seyrediyor. Emlakçılar Çerkezköy yerine Kapaklı’dan daire satın almak isteyenlerin daha fazla olduğunu dile getiriyor.

Kapaklı’dan daire alınır mı? Kapaklı’ya konut yatırımı yapmak mantıklı mı?

Metre kare bazında İstanbul’a oranla daha geniş dairelerin inşa edildiği Kapaklı son yıllarda İstanbul’daki konut alıcılarının da ilgisini çekiyor.

Çünkü Kapaklı aynı zamanda bir organize sanayi bölgesine de ev sahipliği yapıyor. İş sahaları bakımından sıkıntılı olmayan ilçede konut talebi daha da artacak.

Kapaklı’da bugün satılık sıfır daire fiyatları 80-350 bin TL arasında seyrediyor. Çerkezköy’e, Saray’a, Çorlu’ya yakın konumda yer alan ilçede fiyatların daha da yükseleceği belirtiliyor.

İlçe olduktan sonra, yatırımcıların Kapaklı’ya olan ilgisinin arttığını söyleyen Kapaklı emlakçıları, istenilen seviyede bir imar planına sahip olunmadığını ifade ediyor.

Bundan dolayı kişilerin Kapaklı’ya yatırım yapma konusunda çekimser kaldıklarını belirtiyorlar. Yatırımcıların, Kapaklı’da büyük bir alışveriş merkezi ya da büyük bir hastane yapabilecekleri bir alan yok.

Kapaklı’da emlakçık yapanlar yerel yönetimin bir an önce büyük yatırımcıların ihtiyaçlarına karşılık verebilecek imar plan uygulamaları yapması gerektiğini söylüyor.

İlçede kurumsal anlamda büyük inşaat firmalarına ve müteahhitlere ihtiyacın olduğu belirtiliyor. Emlak uzmanlarına göre Kapaklı’daki dairelerde ya iskan sıkıntısı ve sağlamlık konusundaki problemler ve tereddütler ortadan kalkması gerekiyor.

Kapaklı’da satılık daire alacaklara öneriler

-İmar ve iskan durumunu mutlaka araştırın.

-Güvenilir emlakçılar ve inşaat şirketleri ile çalışın.

-Fiyat araştırması yapın.

-Satın alacağınız dairenin merkezi konumda olmasına dikkat edin.

-Kapaklı’daki daire fiyatlarını Çerkezköy ile kıyaslayın. Aynı paraya Çerkezköy’den daire alıp alamadığınıza bakın.

-Yatırım mı yoksa oturmak amaçlı mı satın alacaksınız? Bunu iyice netleştirin.

-Satılabilecek büyüklükte daireler alın. Dublex daireler kolay satılamıyor. 2+1 ve 3+1 daireler uygun.

Emlak Zamanı / Özel Haber

www.emlakzamani.net