İstanbul’da yatırım yapılabilecek yerler 2018

İstanbul'da yatırım yapılabilecek yerler 2018 yılında da konut yatırımcılarının en çok araştırdığı konular arasında geliyor.

Paylaş

İstanbul’da yatırım yapılabilecek yerler 2018 yılında da konut yatırımcılarının en çok araştırdığı konular arasında geliyor.

Son yıllarca ciddi anlamda hareketlilik yaşanan emlak sektöründe yatırım amaçlı daire satın alma talepleri ön plana çıkıyor.

İstanbul’da yatırım yapılabilecek yerler 2018 İstanbul konut projeleri konut alıcıları tarafından düzenli olarak takip ediliyor. Yatırım için daire arayışında olan tüketiciler İstanbul’un gelişmekte olan bölgelerinde satılık dairelere ilgi gösteriyor.

İstanbul’da yatırım amaçlı konut almak hızla yükselen fiyatlar nedeniyle şu sıralar pek cazip görünmese de konut fiyatlarının düşeceği beklentisine kapılmak yanlış.

Peş peşe yeni konut projelerinin yükseldiği İstanbul emlak yatırımı için Türkiye’nin hala en cazip şehri. Doğru emlak yatırımı için gelişmekte olan ilçeleri göz önünde bulundurmak karlı konut yatırımı açısından büyük önem taşıyor.

Avrupa Yakası’nda Beylikdüzü, Esenyurt, Arnavutköy ilçeleri Avrupa Yakası’nda ise Sancaktepe, Çekmeköy uygun fiyatlı konular için hala cazip. İstanbul’da yatırım amaçlı daire bakıyorsanız 2018 yılı için bu ilçeleri düşünebilirsiniz. Bu ilçelerden konut satın alanlar önümüzdeki 5-10 yılda ciddi anlamda kar yapabilir.

İstanbul’da yatırım yapılabilecek yerler 2018

Binlerce satılık sıfır konutun bulunduğu Esenyurt, Beylikdüzü ve Arnavutköy ilçeleri 2018’de kazandıran konut yatırımları için ilk adresler olacak.

Çekmeköy ve Sancaktepe ise Anadolu Yakası’nda kazandıran yatırım bölgeleri olarak yine tercih edilecek. Bu saydığımız ilçelerde hala 200 bin TL bandında sıfır daire bulmak mümkün olabiliyor. Yeni ulaşım ve alt yapı projeleri ile bu ilçeler daha çok prim yapacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir