İstanbul’da ucuz daire nereden alınır?

İstanbul'da ucuz daire nerelerde var? İstanbul'da en ucuz evler hangi semtlerde, hangi ilçelerde? İstanbul ucuz ev fiyatları ne kadar?

Paylaş

İstanbul’da ucuz daire satın almak isteyenler her gün emlak ilanlarını araştırıyor. Markalı projeler ve merkezi ilçelerde konut fiyatları cep yaksa da İstanbul’da ucuz sıfır ev alabilecek yerler hala mevcut.

Konut fiyatlarının her geçen gün yükseldiği İstanbul’da birçok kişi ucuz daire satın almanın hesabını yapıyor. Son yıllarda yapılan yatırımlar, ulaşım ağlarının gelişmesi ve çeşitlenmesi, nüfus artış hızının yüksek olması emlak piyasasını canlandırdı.

17 Ağustus Marmara Depremi sonrası bitti denilen inşaat sektörü adeta küllerinden doğdu. İstanbul’un her sokağında yeni bir inşaat görmek mümkün. Şehir hızla yenileniyor ve değişiyor.

Son yıllarda Başakşehir, Küçükçekmece, Ataşehir, Sancaktepe, Çekmeköy, Esenyurt, Beylikdüzü konut projelerinin hızla arttığı bölgeler. Yatırım getirisi yüksek olduğu için konut alıcıları bu bölgelere daha çok yoğunlaştı. Ortalama daire fiyatlarının 350-500 bin TL olduğu İstanbul’da ucuz sıfır daire alınabilecek yerleşim yerleri çok.

İstanbul’da ucuz daire alınabilecek yerler var mı?

Düşük bütçeli konut alıcıları nereleri tercih etmeli?

Beylikdüzü: İstanbul’un markalı konut deposu, son yıllların emlakta en çok kazandıran ilçesi Beylikdüzü’nde ucuz sıfır daire bulmak mümkün. Beylikdüzü’de 100-200 bin TL aralığında sıfır daire bulmak mümkün. Metrobüs ile birlikte değeri adeta katlanan Beylikdüzü önümüzdeki yıllarda daha çok prim yapacak. Ulaşım ağlarının yaygınlaşması ile birlikte Beylikdüzü satılık daire fiyatları ilerleyen zamanlarda yükselebilir. Beylikdüzü’nde 200 bin TL’ye kadar daire bulmak mümkün. Yakuplu, Gürpınar, Adnan Kahveci ve Kavaklı’da kelepir daire bulunabilir.

Esenyurt: Beylikdüzü gibi yeni konutların hızla yükseldiği bir diğer ilçe de Esenyurt. Esenyurt’ta hem markalı hem de normal inşaatlardan uygun fiyata daire alınabiliyor. Esenyurt’taki daire fiyatları Beylikdüzü’ne oranlar daha ucuz. Hızla gelişmekte olan bir bölge olması ve iş sahalarına yakınlığı Esenyurt’un prim yapmasını sağladı. İlçede fiyatlar daha da artacak. Esenyurt’un metrobüs güzergahına ve E-5 karayoluna yakın bölgeleri hem oturum hem de yatırım amaçlı tercih edilebilir.

Arnavutköy: Uygun fiyatlı daire arayan konut alıcıları için bir diğer lokasyon da son yıllarda adeta patlama yapan Arnavutköy. Arnavutköy ilçesi 3. havalimanı, Kanal İstanbul, 3. köprü projeleri ile bir anda yatırımcıların odak noktası oldu. Arnavutköy daha çok satılık arsa ilanları ile öne çıksa da ilçede sıfır daire fiyatları şimdilik uygun fiyatlardan seyrediyor. 150-200 bin TL’ye Arnavutköy’den sıfır daire almak mümkün. 3. havalimanı açıldığı zaman bu fiyatlara daire bulmak hayal olabilir. Bu yüzden bu bölgeyi düşünenlerin ellerini çabuk tutmalarında fayda var.

Silivri: İstanbul’da ucuz daire arayanların incelemesi gereken bir diğer yer de Silivri ilçesi. Silivri son yıllarda hızla prim yaptı. Gelişmekte olan bölgelere ve Tekirdağ’a yakınlığı bu ilçeyi daha da değerlendirecek. Silivri’de 150-200 bin TL’ye sıfır daire bulunabiliyor.  Çatalca, Beylikdüzü, Büyükçekmece gibi ilçelere yakın olması da avantaj. Gümüşyaka, Çanta, Selimpaşa düşünülebilir.

Büyükçekmece: İstanbul’da ucuz daire arıyorum diyenler Büyükçekmece ilçesindeki satılık konut fırsatlarını incelemeli. 150-200 bin TL civarı Kamiloba, Mimaroba, Celaliye, Tepecik gibi yerlerden daire alınabilir. Büyükçekmece de günden güne gelişiyor. Son yıllarda hızla prim yapan Esenyurt, Çatalca, Silivri’ye komşu. İlerleyen dönemlerde yeni ulaşım projeleri geliştirilirse Büyükçekmece emlak piyasası çok hareketlenecek.

Emlak Zamanı / Özel Haber

www.emlakzamani.net