İstanbul’da nereden ev alınır? Kazandıran yerler

İstanbul'da nereden ev alınır? İstanbul'da en çok kazandıran ilçeler hangileri? İstanbul'da yatırım amaçlı daire hangi ilçelerden alınır?

Paylaş

İstanbul’da nereden ev alınır? İstanbul’da en çok kazandıran ilçeler hangileri? İstanbul’da yatırım amaçlı daire hangi ilçelerden alınır?

Yatırım amaçlı daire satın almak isteyen konut alıcılarının prim yapmaya müsait, gelişmekte olan bölgeleri tercih etmesi büyük önem taşıyor.

Son yıllarda İstanbul’da bir dönem “prim yapmaz, daire alınmaz” denilen birçok lokasyon ciddi anlamda değer kazandı. İstanbul’da nereden ev alınır? diye araştıranlar prim yapacak bölgeler hakkında bilgi sahibi olmaya çalışıyor.

Bu özel haberimizde İstanbul’da nereden ev alınır? İstanbul’da en çok kazandıran ilçeler hangileri? İstanbul’da yatırım amaçlı daire hangi ilçelerden alınır? gibi öneriler sunuyoruz.

İstanbul’da nereden ev alınır?

KÜÇÜKÇEKMECE: Bir dönem kimsenin yüzüne bakmadığı Küçükçekmece’de, Halkalı’da, Atakent’te milyon liralık daireler ve konut projeleri yükseliyor. Birçok inşaat firmasının gözü buralarda. İstanbul’un en kalabalık ilçesi. Nüfus 1 milyona doğru gidiyor. E-5’e yakın, havalimanına yakın. Metrobüs dibinden geçiyor. İlçeden geçmesi planlanan 3 metro projesi ve havaray projesi var. Ayrıca Halkalı-Kapıkule hızlı tren de Küçükçekmece’den geçiyor. İlçede yatırımın geri dönüşü çok yüksek. Daire satın alan kaybetmez. Kanal İstanbul da Küçükçekmece’den geçecek.

BAŞAKŞEHİR: Yine aynı şekilde bir dönem Küçükçekmece’ye bağlı bir yer olan Başakşehir’de milyonlarca liralık lüks konut projeleri yer alıyor. Bahçeşehir, Kayaşehir ayrı bir dünya. Buralarda birkaç sene önce yatırım yapanlar %100 ya da daha fazlasını kazandı. Metro gelecek, bölgede çok ciddi yatırımlar var. Kanal İstanbul’da buralardan geçecek. Yabancı yatırımcıların da ilgisini çekiyor. Özellikle Ortadoğu ve Arap yatırımcılar Halkalı, Atakent, Başakşehir ve Küçükçekmece’ye ilgi gösteriyor.

İstanbul’da nereden ev alınır? Beylikdüzü ve Esenyurt prim yapıyor

BEYLİKDÜZÜ: Bir dönem İstanbul’un dışı olarak tanımlanıyordu. Şimdi markalı konut projelerin adeta merkezi oldu. Uygun fiyata sıfır daire almak isteyenlerin ilk tercihi Beylikdüzü. Beylikdüzü’nde satılık daire fiyatları çok uygun. Gelişmekte olan bir bölge. 5-10 sene sonra buradan da daire almak çok zor olacak. Şimdiden alan, 5-10 sene önce alan çok ciddi kazanç sağladı bile. Metrobüs var, metro da geliyor. Yatırımlar hızla artıyor. Sahili var. Sosyal alanlar, AVM’ler, eğitim kurumlar, iş sahaları, E-5’e yakınlık değeri daha da artırıyor. Yatırım amaçlı daire bakıyorsanız Beylikdüzü mutlaka ilk tercihleriniz arasında olmalı.

ESENYURT: Beylikdüzü gibi son yıllarda hızla değerlenen bir diğer ilçede Esenyurt. Şu an Avrupa Yakası’nda en ucuz sıfır satılık daireler Esenyurt’ta. İster markalı konut projeleri ister sokak inşaatları alın. Hepsi değer kazanacak. İstanbul artık yatay büyüyor. İş sahaları da Esenyurt’ta. Hadımköy, Kıraç hep fabrika. İş imkanı olan yer her zaman değerlenir.

ARNAVUTKÖY: Bir dönem köy gibi algılanan bir yerleşim yeriydi. İlçe oldu adeta değer kazandı. 3 havalimanı, 3. köprü, Kanal İstanbul projeleri Arnavutköy’ü adeta uçurdu. Bir dönem kimsenin yüzüne bakmadığı Arnavutköy’de satılık arsa bulmak çok güç. Yakın zamanda markalı konut projeleri buraya da gelecek. TOKİ’nin ilçede zaten konutları var. Özel sektör, Emlak Konut, TOKİ, KİPTAŞ gibi kuruluşlar burada markalı projelere imza atacak. İlçe gelişmekte olan bir bölgede. Ulaşım ağları zenginleşince daha da değerlenecek.

İstanbul’da nereden ev alınır? Silivri ve Büyükçekmece’ye dikkat!

SİLİVRİ-BÜYÜKÇEKMECE: Metrobüsün Silivri’ye kadar uzatılması gündemde. Ulaşım ağları çeşitlenirse Silivri ve Büyükçekmece anında değer kazanır. Silivri’de konut fiyatları zaten yükselişte. Metro ve metrobüs projeleri hayata geçerse Silivri ve Büyükçekmece Beylikdüzü-Esenyurt gibi olacak. Buralara şimdi yatırım yapan kazançlı çıkar.

ANADOLU YAKASI: Bu ilçelerin yanı sıra ciddi potansiyelin olduğu Kağıthane, Bağcılar, Kartal, Pendik, Ümraniye, Tuzla, Ataşehir, Çekmeköy, Sancaktepe hızla yükselişte. Anadolu Yakasında yatırım amaçlı en uygun ilçeler. Buralardan daire alan kaybetmez. Metro projeleri yaygınlaşıyor. Yakında buradan daire almak çok zorlaşacak. Markalı konut projeleri milyonlarca liraya çıkıyor. İnşaat sektörü buralarda birçok proje üretiyor.

TRAKYA: Trakya’da ise Lüleburgaz, Çorlu, Çerkezköy, Kapaklı sürekli değerlenen bölgeler arasında yer alıyor. İstanbul’a yakın bölgeler. Hızlı tren buralardan geçecek. İstanbul’un sanayisi buralara kayıyor. Nüfus artış hızı yüksek, göç alan ilçeler. İş sahaları oldukça yaygın. Buralarda 5 sene önce 50-60 bin TL olan daireler şimdi 150-200 bin TL civarında seyrediyor. Daha da artacak.

Emlak Zamanı / Özel Haber

www.emlakzamani.net