İstanbul konut yatırımı için cazip 11 ilçe

Konut yatırımı için İstanbul'u düşünenler son yıllarda yapılan yatırımlar ve projeler ile prim yapan bu 11 ilçeyi düşünebilir.

Paylaş

İstanbul konut yatırımı için lokasyon arayışında olanlar son yıllarda yapılan yatırımlar ve projeler ile prim yapan bu 11 ilçeyi düşünebilir.

Yeni ev sahibi olacak orta ve alt gelir düzeyine sahip vatandaşlar Küçükçekmece Halkalı, Başakşehir, Esenyurt, Beylikdüzü, Arnavutköy, Sultangazi ve Çatalca, Çekmeköy, Sancaktepe, Tuzla ve Pendik gibi yeni gelişim gösteren yerlere yönelebilir.

Bu bölgeler merkeze uzak alanlarda bulunsa da son yıllarda hayata geçirilen ulaşım projeleri ile daha cazip bir hale gelmeye başladı. Ulaşım noktasında gerçekleştirilmesi planlanan yeni projelere bakıldığında bu ilçelerde yer alan projelere yatırım yapanlar 5-10 yıl içinde çok karlı çıkacak.

İstanbul konut yatırımı için bunlara dikkat

Yatırım yapmak amacı ile konut alacakların küçük alanlı konutlara yatırım yapmaları büyük önem taşıyor. Bu noktada 1+1 ve 2+1 konut tiplerine yatırım yapmak iyi bir seçenek olacak. Satış hızına baktığımız zaman da bu tip konutların çok daha hızlı satıldığını görüyoruz. Bunun en önemli nedeni konutun fiyatının satın alma gücünü desteklemesi olarak öne çıkıyor. Küçük alanlı konutların ilk el satış hızları oldukça hızlı.

Yatırım amaçlı konut almayı düşünenlerin inşaat firmaları konut projesi lansmanı yaptığı dönemde satın alma gerçekleştirmesi karlı bir yatırım açısından öne çıkıyor. Konut projelerinin lansmanı zamanında konut alan bir kişinin proje tamamlandığında minimum %20-30 oranında getiri elde etmesi mümkün olabiliyor.

Kurulması planlanan İstanbul yeni şehir projelerinin kapsayacağı ilçeler ve bu ilçelere yakın olan yerleşim yerlerinin prim yapma süreci hızlanacak. Kurulacak yeni şehirlerin her yönüyle civarında bulunan bölgelere artı sağlayacağını göz önünde bulundurarak konut satın alma kararı vermek gerekiyor.

İstanbul konut yatırımı için gayrimenkul sektörünü etkileyen çok önemli gelişmeler 3. havaalimanı, 3. köprü, yeni şehir projeleri, kentsel dönüşüm alanları oldu. Konut yatırımı 2018 için de en çok tercih edilen araçlardan biri olacak. 2018’de yine Beylikdüzü, Esenyurt, Arnavutköy, Sancaktepe, Tuzla, Çekmeköy, Pendik, Silivri, Büyükçekmece öne çıkacak gibi görünüyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir