Gemlik yerli otomobil fabrikası ile cazibe merkezi olacak

Gemlik yerli otomobil fabrikasına ev sahipliği yapacağı haberleri ile son zamanlarda ciddi anlamda ilgi çeken bölgelerin başında geliyor.

Paylaş

Gemlik yerli otomobil fabrikasına ev sahipliği yapacağı haberleri ile son zamanlarda ciddi anlamda ilgi çeken bölgelerin başında geliyor.

Yerli otomobil fabrikasının Gemlik’te kurulacağının açıklanması ile birlikte Gemlik satılık ve Gemlik kiralık taleplerinin artacağı bekleniyor.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) üreteceği yerli otomobil için Bursa’nın Gemlik ilçesinde, Haralar bölgesindeki Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait araziye fabrika kurulacak. 22 milyar liraya mal olacağı belirtilen yerli otomobil üretim tesisinde 4 bin 323 kişinin istihdam edilmesi bekleniyor.

Yerli otomobil üretim tesisinin Gemlik’te kurulacağının açıklanması, ilçede emlak piyasasını canlandırdı. Gemlik emlak ve Gemlik inşaat firmaları temsilcileri bölgedeki emlak talebinde patlama yaşanacağını ifade ediyor.

Henüz yerli otomobil fabrikası ile ilgili bir net gelişme olmamasına rağmen Gemlik’te satılık daire, arsa ve iş yeri gibi emlak türlerine ilginin fazla olduğu ifade ediliyor. Konut kredisi faiz oranlarının da indirimde olması Gemlik emlak yatırımı konusunda hareketli günlerin yaşanacağının göstergesi.

Gemlik satılık daire fiyatları 150 bin TL’den başlıyor. 150-200 bin TL civarında sıfır konut satın almak mümkün olabiliyor. Yerli otomobil fabrikasının açılması ile birlikte ilçede kiralık ve satılık konutlara talep daha da artacak. Gemlik’te kurulacak yerli otomobil fabrikasında 5 bine yakın kişinin çalışması bekleniyor. Bu da binlerce konut talebi anlamına geliyor. Konut yanı sıra yerli otomobil fabrikasına yakın yedek parça firmaları, dükkanlar için de iş yerleri alanlarına talep olabilir.

Bu gelişmeler Gemlik inşaat firmalarına da yarayacak. Yerli otomobil fabrikasının bulunduğu lokasyona yakın yerlerde inşaat projeleri hız kazanacak. Gemlik yerel inşaat firmalarının yanı sıra Bursa dışındaki inşaat firmalarının da projeler geliştirebileceği bir lokasyon olabilir. www.emlakzamani.net