Faizsiz ev almak bu kadar kolay olmamıştı

Faizsiz ev almak, faizsiz konut sahibi olmak için kooperatif şirketi olarak adlandırılan kurumlara başvurabilirsiniz.

Paylaş

Faizsiz ev almak, faizsiz konut sahibi olmak için kooperatif şirketi olarak adlandırılan kurumlara başvurabilirsiniz.

Bu kurumların artısı hem faizsiz ev alma ile ilgili devlet denetiminde olmaları hem de dini vecibelere göre bir sistem kurulmuş olmasıdır.

İslam açısından faiz haramdır ve riba’sız ev alma (faizsiz ev alma) bu şirketler tarafından sağlanabilmektedir.

Konut, mülk insanın temel ihtiyaçlarından biridir. Her bireyin ailesi için barınma sağlama isteğidir. Ne yazık ki, son otuz yıldır, tüm dünyada İslam anlayışını yaşamaya çalışan kişiler ahlaki bir ikilemle karşı karşıya kalmaktadır. Bir ev satın almak istiyorsanız günümüz şartlarında para biriktirmek zor olduğundan banka kredilerine yönlendiriliyorsunuz. Ancak banka kredilerinde faiz olduğu gibi faiz oranları oldukça yüksek ve faizsiz ev alabileceğiniz sistemler olduğunu bilmiyorsanız, ev hayaliniz büyük bir hayal kırıklığına dönüşebiliyor.

Faizsiz Ev Almak  ve Devlet Denetimi

Tasarruflarınızı değerlendirebileceğiniz ve İslami bir ahlak anlayışını da içinde barındıran faizsiz ev alma seçenekleri devlet denetiminde size hızlı ve avantajlı şekilde ev sahibi ola imkânı sunuyor.

Devletin sıkı denetimler ile desteklediği bu şirketler ev, araba veya herhangi bir ihtiyacınız için faizsiz destek imkânı sağlıyor. Sistem basit mantık ile altın günü yâda imece usulüne göre kurgulanıyor. Ancak elbette uzman ekonomistler tarafından para değerlendirilerek kısa sürede faiz veya vade farkı ödemeksizin ev sahibi olmanıza olanak sağlıyor.

Evinizi faiz veya ipotek ödemeden satın alma fırsatı sunan sistemlerde ister sıfırdan bir ev satın alabilir, isterseniz ikinci el bir ev seçebilirsiniz. Faizsiz ev alma şirketleri sizden sadece bazı bilgiler ister; bu bilgilere göre danışmanınız sizleri yatırım bütçenize göre bir guruba yerleştirir ardından noter huzurunda yapılan çekiliş ile evinize kavuşabilirsiniz.

Her ay ödeyebileceğiz taksit tutarınızı belirleyin.

Peşinatlı yâda peşinatsız seçenekleri değerlendirebilirsiniz,

Vade farkı kesinlikle ödemezsiniz,

Noter huzurunda yapılacak çekiliş ile evinize hızlı ve güvenli sahip olabilirsiniz.

Tasarruflarınızı bir bankada ya da yastık altı olarak saklamak yerine iyi bir şekilde yatırım yapabilirsiniz. Bu bir ev yatırımı olabilir. İlk evinizi satın alabilir yâda ikinci mülkünüz için yatırım yapabilirsiniz.