Esenyurt ve Beylikdüzü konut yatırımcısına kaybettirmiyor

Esenyurt ve Beylikdüzü, İstanbul’daki konut yatırımlarında en hızlı geri dönüş olan ilçeler arasında ilk sıralarda yer alıyor. 

Paylaş

Esenyurt ve Beylikdüzü, İstanbul’daki konut yatırımlarında en hızlı geri dönüş olan ilçeler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Söz konusu bölgede konutların kendisini geri ödeme süresi ortalama 20 yıl olarak öne çıkıyor.

Avrupa yakası konut projeleri arasında en gözde 2 ilçe olan Esenyurt ve Beylikdüzü, son yıllarda yatırımcıların ve oturum amaçlı konut arayanların tercihi oldu.

Esenyurt ve Beylikdüzü, onlarca markalı konut projesine ev sahipliği yaparak İstanbul’un bu bölgede şekillenmesinde önemli rol oynuyor. Ulaşım konusunda elverişli bir konumda yer alan bu 2 ilçe gelecek dönemde de İstanbul’da konut yatırımının gözdesi olacak.

İstanbul’un yatay bir şekilde büyümesinde önemli rol oynayan Esenyurt ve Beylikdüzü konut projeleri açısından inşaat firmaları için önemli bir avantaja sahip. Her 2 ilçede de markalı konut projesi üretmek için uygun alanlar bulunuyor. Önümüzde 5-10 yıllık süreçte inşaat firmaları konut projeleri için yine bu 2 ilçeye yönelecek.

Esenyurt ve Beylikdüzü satılık ve kiralık daire için cazip olduğundan dolayı buralara yatırım yapanlar şu ana kadar kaybetmedi. Her geçen gün daha fazla değerlenen bu 2 ilçede kiralık daire talebi de çok yüksek. Bundan dolayı satın alınan daireler kiraya verildiği takdirde iyi geri dönüş alınabiliyor.

Esenyurt ve Beylikdüzü metrobüs ile atağa kalktı

Bu ilçelerin gelişmesinde metrobüsün etkisi de büyük oldu. Konut sahibi olmak isteyenler için ulaşım olanakları büyük önem taşıyor. Toplu taşımaya yakın lokasyonlardaki satılık daireler her zaman daha fazla ilgi görüyor. Bu durum aynı zamanda dairelerin sürekli değer kazanmasını da sağlıyor.

Esenyurt ve Beylikdüzü ulaşımı ve ekonomisi ile hem yerli hem de yabancı gayrimenkul yatırımcıları için en çok tercih edilen ilçeler arasında yer almayı sürdürecek. Şu sıralar her 2 ilçede de konut fiyatları uygun. Bu bölgelerden konut almak isteyenlerin zamanlamayı doğru yapmasında fayda var. Satın alma talepleri birkaç yıl ertelendiği takdirde uygun fiyata satılık daire bulmak zor olabilir.

2008 yılında ilçe statüsü kazanan Esenyurt, doğusunda Avcılar, batısında Büyükçekmece, kuzeyinde Arnavutköy ve güneyinde Beylikdüzü ilçeleri ile komşu olan Esenyurt, Tüyap Fuar Alanı’na, Atatürk Havalimanı’na ve Ambarlı Limanı’na yakın olup, Bahçeşehir, Beylikdüzü ve Avcılar üçgeninin merkezinde yer alıyor.

Esenyurt yakın zaman önce kurulan bir ilçe olmasına karşın, bölgeye prestij kazandıran projeler ile bilinirliğini arttırdı. D-100 Karayolu’ndan TEM Otoyolu’na kadar uzanan ilçenin, D-100 Karayolu-TEM Otoyolu bağlantı koridoru oluşturması, bölgenin gelişiminde önemli rol oynadı. Yakın zamanda hayata geçirilecek metro projesi Esenyurt ve Beylikdüzü ilçelerini uçuracak.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir