Emlak yatırımı nereye ve nasıl yapılmalı?

Emlak yatırımı nereye yapılmalı? Konut nereden alınmalı? İstanbul dışında emlak yatırımı nasıl ve nereye yapılmalı?

Paylaş

Emlak yatırımı nereye yapılmalı? Konut nereden alınmalı? İstanbul dışında emlak yatırımı nasıl ve nereye yapılmalı?

Emlak yatırımı, gayrimenkul yatırımı nereye yapılmalı son yıllarda yatırım amaçlı konut ve gayrimenkul satın almak isteyen tüketicilerin en çok ilgisini çeken konuların başında geliyor. İstanbul konut projeleri ve satılık daire ilanları açısından son derece zengin olsa da konut fiyatlarındaki artışlar birçok kişiyi farklı lokasyonlara yöneltiyor.

Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi İstanbul dışında konut yatırımı ilgi görmeye başladı. Yatırım amaçlı ev almak istiyorum diyenler için İstanbul’a birkaç saat mesafedeki iller konut ve emlak yatırımı konusunda oldukça kazançlı fırsatlar sunuyor.

Emlak yatırımı için İstanbul dışındaki yerleri düşünüyorsanız Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Bursa, Yalova, Çanakkale, Kocaeli cazip olacaktır. Yabancı yatırımcıların gözü de son yıllarda burada. Kısacası Marmara Bölgesi içinde farklı lokasyonları İstanbul’a alternatif yatırım yeri olarak düşünebilirsiniz.

Özellikle vurguladığımız Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne önemli fırsatlar sunuyor. Buraların nüfusu artıyor. Yeni yatırımlar hayata geçiriliyor. Ulaşım projeleri bu illerden geçiyor. Üniversiteler sayesinde genç nüfus da var. Ayrıca organize sanayi bölgeleri olduğu için iş imkanları bakımından da avantajlı. İstanbul dışında yaşamak istiyorum, İstanbul dışında konut almak istiyorum diyorsanız düşünebilirsiniz.

Emlak yatırımı Halkalı-Edirne hızlı tren projesi ile Trakya’da daha cazip olacak

Emlak yatırımı açısından Çorlu, Kapaklı, Çerkezköy, Lüleburgaz, Kırklareli merkez, Edirne Merkez daima kazandıracak lokasyonlar. Bunlar haricinde Saray, Babaeski, Büyükkarıştıran, Kızılpınar, Veliköy, Ergene, Misinli, Keşan, Havsa, Uzunköprü de düşünebilir. Halkalı-Edirne hızlı tren projesi hayata geçtiği takdirde buralarda emlak ve konut fiyatları daha da yükselecek.

İstanbul Halkalı İstasyonu’ndan başlayan yaklaşık 229 km’lik hızlı tren hattı, Avrupa’ya giriş noktalarından biri olan Edirne Kapıkule İstasyonu’nda son bulacak. Kapıkule’den sonra Bulgaristan sınırına bağlanacak demiryolu hattının başlangıç noktası olan Halkalı istasyonun ise Marmaray hattı ile entegre olması planlanıyor.

Halkalı, Çerkezköy, Edirne ve Kapıkule istasyonları kullanılmaya devam edilecek. Halkalı, Ispartakule, Çatalca, Çerkezköy, Büyükkarıştıran, Lüleburgaz, Babaeski, Havsa, Edirne, Kapıkule istasyonlarının yer aldığı rotada, saatte 200 km hıza ulaşacak tren elektrikli ve çift hatlı olacak. Demiryolu hattının 73 km’lik kısmı İstanbul, 40 km’lik kısmı Tekirdağ, 62 km’lik kısmı Kırklareli ve 54 km’lik kısmı Edirne sınırları içerisinden geçecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir